Suárez překonal Černého a zařídil 3 body Liverpoolu

18:22
LIVERPOOL - Český brankář Radek Černý ani při svém třetím startu nevychytal v anglické lize fotbalistům Queens Parku Rangers vítězství. Na slavném stadionu Anfield Road inkasoval sice jen jednou z hlavy Luise Suáreze, to ale domácímu Liverpoolu stačilo k vítězství 1:0. Manchester United se oklepal z vyřazení z Ligy mistrů a rozdrtil Wolverhampton 4:1.

Liverpool (Suaréz) foto: Reuters

Bývalá opora pražské Slavie začala sezonu v pozici třetího brankáře, po nedávném zranění jedničky Paddyho Kennyho se ale Černý v posledních třech kolech Premier League pokaždé postavil mezi tyče. V prvním zápase dostal sedmatřicetiletý brankář dvě branky od Norwiche (1:2), v dalším o jednu méně při remíze s West Bromwichem.

PL - 15. kolo:

Arsenal - Everton 1:0 (70. Van Persie), Bolton - Aston Villa 1:2 (55. Klasnič - 33. Albrighton, 39. Petrov), Liverpool - QPR 1:0 (47. Suárez), Manchester United - Wolverhampton 4:1 (17. a 56. Nani, 27. a 62. Rooney - 47. Fletcher), Norwich - Newcastle 4:2 (59. a 82. Holt, 39. Hoolahan, 63. Morison - 45.+1 a 71. Ba), Swansea - Fulham 2:0 (56. Sinclair, 90.+1 Graham), West Bromwich - Wigan 1:2 (33. Reid - 37. Moses, 57. Gómez z pen.).

Dnes dokázal Černý udržet čistý štít celý první poločas, krátce po přestávce ale zaznamenal jediný gól zápasu Uruguayec Suárez. Liverpool na svém stadionu po čtyřech remízách zvítězil a v domácím prostředí zůstává vedle Manchesteru City jediným neporaženým týmem.

Své střelecké trápení po osmi zápasech ukončil útočník Wayne Rooney a dvěma brankami navázal na svůj poslední ligový gól, který se datoval až do poloviny září. Manchesteru pomohl při domácím vítězství 4:1 nad Wolverhamptonem alespoň částečně zapomenout na vyřazení z Ligy mistrů v přímém duelu o postup ze skupiny na hřišti Basileje.

Trenér Alex Ferguson udělal proti nevydařenému zápasu ve Švýcarsku kvůli zranění i formě hned čtyři změny v sestavě. Oba dnešní střelci "Rudých ďáblů" ale patřili mezi hráče, kteří senzační výsledek v základní jedenáctce přestáli - dvě braky vstřelil rovněž Portugalec Nani.

Manchester United (Nani)
Arsenal (Wenger a Van Persie)

Do zápasu Arsenalu s Evertonem zasáhl na posledních sedm minut domácí záložník Tomáš Rosický, jedinou branku zápasu sledoval ještě z lavičky. V 70. minutě dal vydařenou ranou z voleje už patnáctý gól v sezoně lídr střelecké tabulky Robin van Persie. Vítězství "Kanonýrů" tak jen podtrhlo probíhající oslavy 125. výročí vzniku klubu.

Kometa úvodu sezony Newcastle ztrácí dech a po dnešní porážce 2:4 na hřišti Norwiche má z posledních čtyř zápasů jen jeden bod. Na vedoucí branku domácího Wese Hoolahana sice ještě do půle odpověděl Demba Ba, po přestávce ale Norwich odskočil na dva góly a udržování vedení mu jen usnadnilo vyloučení Dana Goslinga.