Strýcová zdolala světovou sedmičku Kontaovou a v Tokiu je ve čtvrtfinále

11:09
TOKIO - Tenistka Barbora Strýcová postoupila na turnaji v Tokiu do čtvrtfinále. Jednatřicetiletá česká reprezentantka zdolala ve druhém kole čtvrtou nasazenou Britku Johannu Kontaovou po téměř dvě a půl hodiny trvajícím boji 7:5, 7:6 a připsala si první letošní triumf nad hráčkou z elitní světové desítky.

Barbora Strýcová se raduje z postupu do čtvrtfinále turnaje v Tokiu. foto: AP/ČTK

Tenisový turnaj žen v Tokiu:

Dvouhra - 2. kolo: Strýcová (ČR) - Kontaová (4-Brit.) 7:5, 7:6 (7:5).

Strýcová, jíž momentálně patří v žebříčku WTA 25. místo, nevstoupila do prvního vzájemného zápasu s Kontaovou nejlépe a rychle prohrávala 0:3. Dokázala ale vyrovnat na 4:4 a rozhodující brejk se jí podařil v maratonském jedenáctém gamu. Při svém servisu pak úvodní sadu bez problémů dopodávala.

I ve druhém setu šla jako první do vedení světová sedmička, Strýcová ale na ztrátu podání okamžitě zareagovala. Ve dvanácté hře odvrátila šestadvacetileté Kontaové dva setboly a vynutila si zkrácenou hru, v níž využila hned první mečbol.

„Mám velkou radost, protože tenhle zápas pro mne moc znamenal. Ani nemám slov, jsem docela dojatá a jsem šťastná, že jsem Johannu porazila,“ řekla Strýcová v rozhovoru na kurtu. „Snažila jsem se soustředit na každý míček. Je hodně těžké s ní hrát, nedá vám nic zadarmo, všechno si člověk musí vydřít,“ dodala.

Barbora Strýcová se raduje z vítězství nad světovou sedmičkou Johannou...
Johanna Kontaová.

O postup mezi čtveřici nejlepších se Strýcová utká s Anastasií Pavljučenkovovou. S Ruskou, která je v pořadí WTA o dvě místa před ní, se utká počtvrté v kariéře. Zatím nikdy ji ale nedokázala porazit a nezískala proti ní ani set. Naposledy s ní prohrála letos v Indian Wells.