Strýcová: ‚Jsem sra....‘ Kouč s ní nesouhlasil a tenistka předvedla velký obrat

15:30
DUBAJ - Opět potvrdila pověst svérázné hráčky. Barbora Strýcová prohrávala ve 2. kole turnaje v Dubaji s Němkou Julií Görgesovou už 2:6, 0:3. Házela raketou. Nedařilo se jí. Jenže po 105 minutách duelu nakonec slavila výhru 2:6, 6:3, 6:1. Pomohl jí i svérázný pohovor s koučem Tomášem Krupou.

Barbora Strýcová děkuje fanouškům. foto: ČTK/AP

Devětadvacetiletá fedcupová reprezentantka vstoupila do utkání ztrátou servisu. Úvodní set ztratila za půl hodiny.

Pomohla ji ale návštěva trenéra Krupy. „Musíš se trochu zkoncentrovat a ne jenom lámat rukama,“ radil jí. Strýcová opáčila: „Já to nedokážu, chápeš to? Jsem prostě sr..., nic víc nejsem.“

Stav 2:6 a 0:3? Pro Báru Strýcovou žádný problém! Česká tenistka si v zápase s Julií Görgesovou nevěděla rady, a vypadalo to na rychlý konec. Ve druhém setu však Bára vyhrála šest her v řadě, a srovnala na 1:1. V rozhodujícím třetím setu již dominovala 47. hráčka světa, která se po výhře 3:6, 6:3 a 6:1 může radovat z postupu do čtvrtfinále!V příloženém videu však můžete vidět, že se pro Báru dnešní zápas nevyvíjel příliš dobře. :-)

Zveřejnil(a) Tenis dne 17. únor 2016

Strýcová schovávala hlavu do ručníku. Vyčítala si, že opakuje chyby. „Ale pořád se dá hrát,“ přesvědčoval ji Krupa.

„Jenže já to nedokážu, chápeš?“ opakovala Strýcová v rozhovoru, který zachytily televizní kamery a mikrofony.

„Musíš. Dokážeš to. Nejsi takový sr... Pojď. Malinko to podrž, ona dělá spoustu chyb, musíš zůstat v zápase, to je celé. Jedem, zaber!“ motivoval ji Krupa.

Rychlé zlepšení nepřišlo, Strýcová ve druhé sadě brzy prohrávala 0:3. Pak ale nastal obrat: Češka vyhrála devět her v řadě a zápas už nepustila.

Není to poprvé, co temperamentní Strýcovou zachytily kamery, jak dává průchod emocím na kurtu. Známý je případ z finále turnaje v Praze v roce 2010, kdy si při poradě s bývalým koučem Jakubem Záhlavou ulevila: „Prostě mně mr.. v hlavě. Já na ní se.., mě nezajímá.“ A nakonec s Maďarkou Szavaovou prohrála.

Otakar Černý, tehdejší šéf sportu České televize, v reakci na vulgarity prohlásil, že už její zápasy na obrazovkách ČT nepoběží.

Nyní však po emotivní reakci přišel vítězný obrat - a Strýcová může vyhlížet čtvrtfinále. Její další soupeřkou bude dnes zhruba od 17:30 hodin bývalá světová jednička Ana Ivanovičová ze Srbska, která vyřadila nejvýše nasazenou Rumunku Simonu Halepovou.