Strakův Slovan uhrál doma remízu, o LM musí zabojovat v Bělorusku

22:50
BRATISLAVA - Fotbalisté Slovanu Bratislava vedení trenérem Františkem Strakou mají do základní skupiny Ligy mistrů o něco dál než jejich soupeř BATE Borisov. V úvodním utkání 4. předkola doma s běloruským týmem remizovali 1:1.

Trenér František Straka foto: ČTK

Po vlastním gólu českého obránce Tomáše Jablonského z prvního poločasu vyrovnal deset minut před koncem kapitán Róbert Vittek. Odveta se hraje příští úterý.

Slovan začal aktivně, ale úvodní převahu gólově nezužitkoval. Fořt z dobré pozice trefil jen brankáře Černika, který poté vytáhl i dalekonosnou střelu kapitána Žofčáka.

BATE poté převzalo iniciativu. Ve 26. minutě ještě Krivec z přímého kopu trefil břevno. Minutu před pauzou ale Jablonský chtěl odvrátit míč před nabíhajícím Rodionovem a smolně překonal vlastního brankáře Perniše.

Poprvé od roku 1975 diváci vyprodali bratislavské Pasienky a domácí fotbalisté jim udělali radost v 80. minutě. Zkušený útočník Vittek, jenž nahradil Fořta, se dobře zorientoval v pokutovém území a pohotovou střelou vyrovnal.

O chvíli později povzbuzený Slovan ze standardní situace dokonce skóre otočil, rozhodčí však branku neuznali kvůli ofsajdu Vitteka.

Dobrou pozici do odvety si vytvořil Zenit Petrohrad, jenž zvítězil 1:0 na hřišti Standardu Lutych. Stejný výsledek si odváží také Porto ze hřiště Lille. Jen z lavičky sledoval domácí porážku obránce David Rozehnal.

Celtic Glasgow, který po verdiktu UEFA postoupil do čtvrtého předkola LM místo svého přemožitele Legie Varšava, remizoval 1:1 v Mariboru. Totožný výsledek uhrál APOEL Nikósie v Aalborgu. Z dnešních pěti utkání tak ani jednou nezvítězil domácí tým.