Strachová skončila ve Flachau desátá. Shiffrinovou zdolala Hansdotterová

18:41aktualizováno  21:52
FLACHAU - Lyžařka Šárka Strachová po jednadvacáté za sebou skončila v elitní desítce slalomu Světového poháru. V úterním večerním závodu v rakouském Flachau bývalá mistryně světa Top Ten uzavřela.

Šárka Strachová ve slalomu Světového poháru. foto: ČTK/AP

Počtvrté v kariéře triumfovala Švédka Frida Hansdotterová. Druhá skončila Norka Nina Lösethová a o třetí místo se podělily Švýcarka Wendy Holdenerová a Američanka Mikaela Shiffrinová, která dál vede celkové pořadí SP i hodnocení slalomu.

Slovenka Petra Vlhová ve slalomu Světového poháru.
Američanka Mikaela Shiffrinová ve slalomu Světového poháru.

Strachová nejela první kolo čistě, nedokázala v brankách zrychlovat a v cíli nespokojeně zaklonila hlavu. Startovala s číslem čtyři a po dojezdu ztrácela 98 setin na Holdenerovou. Skvělá Hansdotterová najela na Češku dalších 95 setin.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Flachau (Rakousko)

Ženy - slalom: 1. Hansdotterová (Švéd.) 1:51,40 (56,91+54,49), 2. Lösethová (Nor.) -0,58 (57,99+53,99), 3. Holdenerová (Švýc.) -0,78 (57,86+54,32) a Shiffrinová (USA) -0,78 (58,29+53,89), 5. Velez-Zuzulová (SR) -1,79 (58,06+55,13), 6. Truppeová -2,02 (58,54+54,88), 7. B. Schildová (obě Rak.) -2,27 (58,39+55,28), 8. Geigerová (Něm.) -2,66 (59,36+54,70), 9. Wikströmová (Švéd.) -2,73 (59,04+55,09), 10. STRACHOVÁ -2,77 (58,84+55,33), ...DUBOVSKÁ (obě ČR) nedokončila 1. kolo.

Průběžné pořadí slalomu (po 7 z 10 závodů): 1. Shiffrinová 560, 2. Velez-Zuzulová 435, 3. Holdenerová 400, 4. Hansdotterová 322, 5. Lösethová 302, 6. Vlhová (SR) 271, 7. STRACHOVÁ 267, ...42. DUBOVSKÁ 13.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 1008, 2. Gutová (Švýc.) 643, 3. Worleyová (Fr.) 563, 4. Goggiaová (It.) 547, 5. Štuhecová (Slovin.) 539, 6. Holdenerová 515, ...12. STRACHOVÁ 267, 73. LEDECKÁ 29, 86. DUBOVSKÁ (všechny ČR)13.

Finále rozjela česká reprezentantka agresivněji, což se jí dařilo v první části svahu. Postupně ale její jízda na razanci ztrácela a v součtu obou kol si o místo pohoršila. V hodnocení slalomu klesla Strachová na sedmé místo a celkově je v SP dvanáctá.

Jednatřicetiletá Strachová drží ve slalomu svoji nejdelší sérii umístění v elitní desítce. Naposledy v ní nefigurovala předloni v Záhřebu, kde vypadla ve druhé jízdě. V závodu, který dokončila, byla mimo desítku před třemi lety ve Flachau.

Držitelka malého glóbu za slalom z minulé sezony Hansdotterovová zajela první kolo jediná pod 57 vteřin a před Holdenerovou vedla o 95 setin. Ve druhém kole měla druhý čas a ve Flachau vyhrála podruhé v kariéře.

Vítězka pěti slalomů v sezoně Shiffrinová byla po první jízdě pátá s odstupem 1,38 sekundy na Hansdotterovovou. „Jsem zklamaná, byla jsem málo agresivní,“ řekla. Ve druhém kole měla sice nejlepší čas, ale posunula se „jen“ na třetí místo.

Druhá česká reprezentantka ve startovním poli Martina Dubovská nedokončila první kolo po chybě ve spodní pasáži.