Stosurová si čtvrtfinále vybojovala až hodinu a půl po půlnoci

US Open

16:08
NEW YORK - Australská tenistka Samantha Stosurová na svůj zápas v osmifinále US Open dlouho nezapomene. Turnajová pětka odvrátila v duelu s Ruskou Jelenou Dementěvovou čtyři mečboly a nakonec postoupila do čtvrtfinále po výhře 6:3, 2:6 a 7:6 skoro nad ránem.

Unavená tenistka Samantha Stosurová postoupila do čtvrtfinále US Open až v půl druhé ráno foto: Reuters

Poslední zápas programu ve Flushing Meadows trval dvě hodiny a 38 minut a skončil hodinu a 35 minut po půlnoci. Nikdy předtím se ženská dvouhra na US Open tak dlouho do noci nehrála. O pět minut rychleji hrály Gabriela Sabatiniová s Beverly Bowesovou před 23 lety.

"Tak tohle byl bezpochyby nejnapínavější zápas, jaký jsem kdy odehrála. Je hezké přepsat historii," smála se Stosurová. "Takhle v noci jsem tenis ještě nehrála. Nebylo jednoduché se soustředit a bylo vidět, že jsme se s tím obě potýkaly," řekla Dementěvová.
Zklamaná tenistka Jelena Dementěvová

Třetí set přinesl zřejmě nejzajímavější a nejkvalitnější tenis dosavadního průběhu turnaje žen. První mečbol letošní finalistka French Open Stosurová odvrátila za stavu 5:3 při podání Rusky a další tři o hru později. "Nebyla jsem při mečbolech dost agresivní. Bylo poměrně těžké hrát, cítila jsem se trochu ospale," řekla Dementěvová.

Stosurová se umí vyrovnat se situací, kdy je na hraně prohry. Před čtrnácti dny v New Havenu rovněž odvrátila v druhém kole utkání čtyři mečboly a v červnu na antukovém Roland Garros porazila Serenu Williamsovou ve čtvrtfinále po odvrácení jednoho mečbolu.

Na US Open se Stosurová až dosud nikdy nedostala přes druhé kolo. Letos je ve čtvrtfinále a po nočním dramatu dostane za odměnu možnost hrát s obhájkyní titulu a druhou nasazenou Kim Clijstersovou. "Ona tady vyhrála osmnáctkrát za sebou, že? Nebude to jednoduché, ale zase nechám na kurtu všechno a uvidíme," řekla australská hráčka.