Stochův gól z půlky na výhru Slavii proti Šachťaru nestačil, Sparta popáté vyhrála

15:44
Fotbalisté Slavie v přípravném utkání v Dubaji podlehli Šachtaru Doněck 2:3. Proti osmifinalistovi Ligy mistrů sice vedli poté, co se z vlastní poloviny hřiště trefil Miroslav Stoch, ale ukrajinský gigant poté Pražany přehrával a skóre otočil.Fotbalisté Sparty vyhráli v přípravě na jarní část ligy i páté utkání. Na soustředění v Marbelle si poradili 3:0 s čínským celkem Che-pej Chua-sia Fortune.

SK Slavia Praha - FK Dukla Praha. Jaromír Zmrhal ze Slavie (vpravo) se raduje z gólu se spoluhráčem Milanem Škodou. foto: ČTK

Slavia vzdorovala silnému soupeři

Slavia šla do vedení, když si v 17. minutě Stoch všiml, že soupeřův gólman stojí daleko před brankou, a parádní střelou z 55 metrů ho přeloboval. Šachtar se však z tvrdé rány rychle vzpamatoval a ještě do poločasu stihl dvakrát skórovat.

03.února 2018 v 15:15, příspěvek archivován: 03.února 2018 v 15:46

Check out this awesome video: Miroslav Stoch Incredile Goal From His Own Half vs Shakhtar Donetsk! https://t.co/c0b10d4Gwy

Nejprve po Taisonově individuální akci dorazil míč do sítě Ismaily, následně Fredův centr na zadní tyč zúročil hlavou Ferreyra. Slavia měla s pohyblivou jihoamerickou ofenzivou Šachtaru problémy a často se musela zachraňovat na poslední chvíli odkopem či vystavením hráčů do ofsajdu.

V 52. minutě se Slavii povedlo srovnat, když Van Buren z brankové čáry poslal z otočky střílený centr před branku a Škoda se prosadil hlavou. Krátce nato ale Šachtar opět zakombinoval a Ferreyra sám před brankářem nezaváhal.

Kanga se uvedl asistencí na Zahustelův gól

V sestavě Sparty se už objevil i ofenzivní záložník Guélor Kanga, jehož příchod z Crvené zvezdy Bělehrad byl oznámen v pátek. Brankář Florin Nita a obránce Mihailo Ristič, kteří rovněž přestoupili na Letnou v průběhu týdne, zatím nebyli ani mezi náhradníky.

Kanga se uvedl asistencí, když se v 50. minutě dostal ke zblokovanému centru a přihrál Zahustelovi, který otevřel skóre. O devět minut později přidal druhý gól Ben Chaim a připsal si už šestý zásah v zimní přípravě. Konečnou podobu výsledku dal v 81. minutě Lafata.