Polský skokan Stoch opanoval i třetí závod Turné a míří za obhajobou titulu

17:33
INNSBRUCK - Polský skokan na lyžích Kamil Stoch vyhrál i třetí závod Turné čtyř můstků a je krok od obhajoby titulu. V Innsbrucku jasně triumfoval i v dešti a zvítězil s náskokem skoro 15 bodů před Norem Danielem Tandem. Třetí skončil Němec Andreas Wellinger. Češi opět nebodovali.

Kamil Stoch na stupních vítězů. foto: ČTK/APReuters

Štursa a Kožíšek v Innsbrucku postoupili, Koudelka na Turné už nyní končí

Největší Stochův rival v Turné Němec Richard Freitag po skoku dlouhém 130 metrů neustál dopad a spadl. Po prvním kole byl dvaadvacátý, do druhého nenastoupil a odjel na vyšetření do nemocnice. V závodu tak skončil třicátý.

V čele Turné má Stoch 833,2 bodu a obrovský náskok 64,5 bodu (34 metrů) před Wellingerem. Jen zásadní výpadek v sobotu v Bischofshofenu by ho připravil o obhajobu, která se naposledy povedla Rakušanu Gregoru Schlierenzauerovi před pěti lety.

Navíc Stocha dělí výhra od toho, aby napodobil Němce Svena Hannawalda, který na přelomu let 2001 a 2002 jako jediný vyhrál Turné čtyř můstků bez porážky.

Stále vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru Freitag si podle trenéra po pádu stěžoval na bolest v boku. „Jsem rád, že to není koleno, ale samozřejmě je škoda, že tak skvělý skokan nemůže být odměněn,“ řekl Werner Schuster televizi ZDF a kritizoval rozhodčí, že v dešti závod pustili. „Už to bylo moc. Obával jsem se už v kvalifikaci a v těchto podmínkách se skákat nemělo,“ konstatoval.

Kamil Stoch vyhrál i třetí závod Turné.
Kamil Stoch v letu.

Českým reprezentantům se znovu nedařilo, stejně jako v Ga-Pa se ani jeden z nich nedostal do finálové třicítky. V prvním kole vypadli Vojtěch Štursa i Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Roman Koudelka neprošli středeční kvalifikací.