31. prosince 2007 15:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánka zradila pata

• 3Diskuse
Radek Štěpánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek | foto: ČTK

ADELAIDE Kvůli zranění paty nedohrál český tenista Radek Štěpánek úvodní zápas sezony v australském Adelaide. Pátý nasazený hráč turnaje vzdal v druhém setu v duelu prvního kola proti domácímu držiteli divoké karty Joe Siriannimu.

První set prohrál Štěpánek v obrovském vedru v tie-breaku. Ve druhém za stavu 3:4 oznámil, že kvůli problémům s pravou patou nemůže pokračovat.

Na tiskové konferenci Štěpánek upřesnil, že si zranění přivodil v prvním setu, spíše si ale stěžoval na extrémně vysoké teploty, ve kterých se zápas hrál. "Ve větším horku jsem rozhodně nikdy nehrál," uvedl po zápase, při kterém teploty šplhaly přes 40 stupňů Celsia. "Na kurtu to může být tak kolem padesáti stupňů, to je trochu moc," dodal.

Pro tenisty je v Adelaide připravena dotace v celkové výši 465.000 dolarů, nejvýše nasazeným hráčem je domácí Lleyton Hewitt.