Berdych v Montrealu postoupil do 3. kola, Štěpánek vypadl

Davis Cup

19:59aktualizováno  21:40
MONTREAL - Nejlepší český tenista Tomáš Berdych postoupil do 3. kola turnaje série Masters v Montrealu. Ve svém úvodním zápase porazil 6:3 a 6:4 Ukrajince Alexandra Dolgopolova, ale možného duelu s kolegou z daviscupového týmu Radkem Štěpánkem se nedočká. Štěpánek totiž prohrál hladce 2:6 a 4:6 s domácím Vaskem Pospisilem.

Radek Štěpánek vstoupil do Wimbledonu 2013 vítězně. foto: MAFRA - Michal Růžička

Pátý nasazený Berdych měl v utkání se soupeřem ze čtvrté desítky světového žebříčku potíže jen v úvodu. V prvním setu prohrával 1:3, ale pak získal pět her za sebou i celý set. Ve druhém český tenista odvrátil všech pět brejkbolů a naopak jediný svůj zužitkoval, takže porazil Dolgopolova i ve třetím vzájemném zápase.

Ve třetím kole ho čeká domácí tenista s českými kořeny Pospisil, s nímž se zatím neutkal. Třiadvacetiletý Pospisil dnes vyřadil o jedenáct let staršího Štěpánka. Od začátku zápasu měl navrch, v úvodním setu dvakrát sebral Štěpánkovi servis a při svém podání nedopustil ani jeden brejkbol.

Ve druhé sadě sice dvakrát podání ztratil, ale Štěpánek neodvrátil žádný ze tří brejkbolů a s turnajem se rozloučil.