Štěpánek je po otřesu mozku ve formě, vychytal i Omsk

19:09aktualizováno  21:27
MOSKVA - Český reprezentant Jakub Štěpánek potvrdil pozici nejlepšího gólmana KHL podle statistik i v dnešním utkání proti hokejistům Omsku. Gólman Petrohradu vychytal vítězství 3:1 a ve čtyřech zápasech po návratu po otřesu mozku inkasoval jen třikrát.

Jakub Štěpánek (SKA Petrohrad) foto: ČTK

Výsledky KHL

Ufa - Jekatěrinburg 4:3 po sn., Kazaň - Čeljabinsk 2:3, Nižněkamsk - Barys Astana 3:5 (za hosty KAŠPAR 1+0, KREPS 0+1), Petrohrad - Omsk 3:1, Atlant Mytišči - Chanty Mansijsk 0:1, CSKA Moskva - Viťaz Čechov 1:2 po sn, Dinamo Minsk - Spartak Moskva 3:4 v prodl., Lev Poprad - Čerepovec 5:0 (SEKÁČ 1+2, KRISTEK 1+0), Dinamo Riga - Magnitogorsk 2:1 po sn.

Pětadvacetiletého Štěpánka v souboji českých trenérů Miloše Říhy a Rostislava Čady překonal jen navrátilec z NHL Alexandr Frolov, jenž ve 33. minutě vyrovnal na 1:1. Za SKA skórovali Igor Makarov, Gleb Klimenko a do prázdné branky při power play Avangardu Jevgenij Arťuchin.

Říhovi svěřenci si tak pojistili první místo v tabulce Západní konference a mají stejný počet 43 bodů jako lídři Východu Chabarovsk a Čeljabinsk.

Za Astanu se po pětizápasové pauze trefil útočník Lukáš Kašpar a jeho gól v Nižněkamsku byl vítězný. Mistr světa z loňského šampionátu poslal necelé dvě minuty před druhou přestávkou Barys do vedení 4:3, výhru týmu z Kazachstánu poté v třetí části pečetil Kanaďan Nigel Dawes.

Nováček soutěže Lev Poprad ukončil šestizápasovou sérii porážek domácím vítězstvím 5:0 nad Čerepovcem. Nejvydařenější utkání v sezoně sehrál devatenáctiletý český útočník Jiří Sekáč, jenž dosud nebodoval, dnes však vstřelil gól a připsal si dvě asistence. Skóroval také Jaroslav Kristek. Do branky místo Tomáše Duby postavil trenér Radim Rulík slovenského gólmana Jána Laca, jenž vychytal svou druhou nulu.