6. prosince 2009 15:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štěpánek i Berdych jsou nadále připraveni reprezentovat

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 6Diskuse
Radek Štěpánek a Tomáš Berdych ke konci zápasu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek a Tomáš Berdych ke konci zápasu | foto: ALBERT GEAReuters

BARCELONA Pokud budou zdravotně v pořádku, pak se český daviscupový tým může ještě několik let spoléhat na údernou dvojici Radek Štěpánek - Tomáš Berdych. Oba to dnes potvrdili v Barceloně, kde jen díky nim tenisté hráli po 29 letech o salátovou mísu.

Španělským obhájcům titulu ale podlehli hladce 0:5.

"Subjektivně, kdybych se cítil každý rok jako letos, tak budu hrát klidně do padesáti," řekl jednatřicetiletý Štěpánek, který letos zažil jednu ze svých nejlepších sezon. Vyhrál dva tituly a je dvanáctý na světě. "Takhle ale svět a tělo nefunguje, takže budu rád za každý rok, který budu moci absolvovat v takovéhle kondici." Pro Štěpánka je dobrá kondice alfou a omegou jeho výkonů. Když je fit, hraje díky radám Petra Kordy variabilní útočný tenis, který dělá soupeřům velké problémy. "Čím déle se budu moci udržovat ve výborné kondici, tím se bude prodlužovat moje kariéra. Jestli mám ještě na jeden, na dva, na tři, na čtyři, to se uvidí," řekl tenista.


O sedm let mladší Berdych by měl mít před sebou, v případě ochoty a dobré kondice, v Davis Cupu mnohem více let. "Já doufám, že ještě chvilku vydržím. Za sebe mohu říci, že když budu zdravotně fit, tak určitě hrát budu," přikývl Berdych. "Máš před sebou ještě desítku," řekl na stole sedící Štěpánek a šibalsky do svého parťáka šťouchl.

Sledovali jsme on-line

Celý Davis cup jsme sledovali - Čtěte

Porážkou ve Španělsku se pro tenisty jedna daviscupová kapitola uzavřela. Již po sobotní čtyřhře ale vyhlásili, že by díky novým zkušenostem chtěli hned za rok takovou jízdu soutěží zopakovat.

"Jsme namlsaní úspěchem, který se nám letos povedl. Chyběl krůček k vysněné salátové míse, ale příští rok musíme začít pokorně od prvního kola, zápas od zápasu, protože tohle bude historie," varoval Štěpánek před podceněním příštího soupeře, kterým bude Belgie. "Musím s Radkem jenom souhlasit, je třeba začít s nohama na zemi," dodal Berdych.

Čtěte více

Hráče i kapitána Jaroslava Navrátila do příští sezony motivuje, že při vyhlášení dostali "jen" malé repliky salátové mísy. K pokračování a zopakování úspěchu je ale žene i obrovská podpora fanoušků, kterou si svými výkony vysloužili. Přes prohru na antuce v barcelonské hale Sant Jordi dostávali nespočet povzbuzujících zpráv. "Lidé píší, že se nám moc povedlo něco, co je neskutečný. Podpory fanoušků si moc ceníme a tímto moc děkujeme," vzkázal Štěpánek.

České jedničce volal z Ameriky i bývalý první hráč světa a člen vítězného československého týmu v Davis Cupu 1980 Ivan Lendl. "Říkal, že to je škoda, ale přesto gratuluje ke skvělému úspěchu."

ČTK
  • 6Diskuse