17. února 2011 14:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Start formule 1 v ohrožení. Kvůli nepokojům zrušeny v Bahrajnu závody GP2

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Michael Schumacher před rozbitým monopostem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Schumacher před rozbitým monopostem | foto: Reuters

DUBAJ Kvůli protivládním nepokojům v Bahrajnu, které si ve čtvrtek vyžádaly čtyři oběti na životech, byl zrušen víkendový závod formulové asijské série GP2. Pořadatelé nejprve přeložili dnešní trénink na pátek, nedlouho poté zrušili celý víkendový program. Na stejném okruhu má vypuknout za měsíc také nejsledovanější motoristický seriál, mistrovství světa formule 1.

"S ohledem na aktuální dění v Bahrajnu a na žádost zdejší motoristické federace bylo rozhodnuto, že celý program na okruhu bude z důvodů vyšší moci zrušen," uvedli pořadatelé na oficiálních internetových stránkách série. V závodě se měl představit i český jezdec Josef Král.

Situace v Bahrajnu se vyhrotila v noci ze středy na čtvrtek při policejním zásahu proti spícím demonstrantům na centrálním náměstí v metropoli Manáma. Nejméně čtyři lidé při něm byli zabiti, až stovka dalších utrpěla zranění a údajně na 60 osob je nezvěstných. Agentura Reuters uvedla, že ze závodního okruhu byli odvoláni všichni zdravotníci, aby mohli pomáhat v nemocnicích, kde je hospitalizována řada zraněných.

Úvodní závod formule 1 je v Bahrajnu naplánován na 13. března, už za dva týdny se tam ale mají uskutečnit závěrečné testy jednotlivých týmů. "Je těžké odhadnout, co se bude v nejbližších dnech dít. Pokusím se co nejdříve spojit s korunním princem. Jsme odkázáni na to, co nám sdělí," uvedl šéf formule 1 Bernie Ecclestone ještě před zrušením závodu GP2. Mezinárodní automobilová federace FIA podle svého mluvčího Normana Howella situaci bedlivě sleduje ve spolupráci s místními úřady.

ČTK
  • 0Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.