Stanciu dal v premiéře za Slavii gól, Slavia vyhrála v ligové generálce nad Žižkovem 6:0

19:00
PRAHA - Fotbalisté Slavie zvládli vítězně generálku na novou sezonu. Obhájce ligového titulu na stadionu na Střížkově rozdrtil jiný pražský celek druholigový Žižkov 6:0.

Nicolae Stanciu se hned v premiéře ve Slavii blýskl gólem. foto: ČTK

Dvakrát druhá, dvakrát třetí, jednou pátá. ‚Všichni od Sparty ale teď očekávají titul,‘ ví kouč Sparty Jílek

Premiérový gól si hned při prvním startu v červenobílém dresu připsala nejnovější posila Nicolae Stanciu, který odehrál druhý poločas.

Prvně ve slávistických barvách skóroval i Júsuf Hilál, další branky dali Mick van Buren, Vladimír Coufal, Alexandru Baluta a Tomáš Holeš.

Nicolae Stanciu v dresu Slavie.
4. ČERVENCE: PŘESTUP LÉTA. V lednu se po roce pakoval ze Sparty do...

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský, jehož svěřenci v sobotu vyhráli 3:0 v Československém Superpoháru v Trnavě, nasadil do obou poločasů rozdílné jedenáctky.

Favorit začal náporem a hned v druhé minutě po Coufalově centru otevřel skóre Van Buren. Autor gólové přihrávky v 10. minutě z voleje zvýšil na 2:0 a v 36. minutě se po Hušbauerově centru prosadil hlavičkou Hilál.

Slavia - Žižkov 6:0

Branky: 2. Van Buren, 10. Coufal, 36. Hilál, 64. Stanciu, 86. Baluta, 87. Holeš.
Sestava Slavie: I. poločas: Kovář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček - Masopust, Hušbauer, Traoré, Zmrhal - Van Buren (31. Hilál).
II. poločas: Kovář - Holeš, Frydrych, Hromada, Zelený - Král, Ševčík - Baluta, Stanciu, Olayinka - Hilál (60. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Po pauze za potlesku zaplněného stadionu ke své premiéře v červenobílém dresu nastoupil Stanciu, jehož slávisté získali v minulém týdnu a v Superpoháru ještě nehrál.

Rumunský reprezentační záložník a bývalý hráč Sparty se uvedl stylově: v 64. minutě obloučkem přes bývalého slávistického gólmana Hrubeše zvýšil na 4:0.

Krátce předtím nedal favorit penaltu, kterou zahodil nepřesnou střelou Baluta. Žižkov, který se až v posledním kole minulé sezony zachránil v druhé lize, měl několik šancí, ale gólu se nedočkal.

Naopak v 86. minutě své zaváhání z penalty odčinil střelou pod břevno Baluta a vzápětí se z voleje trefila posila Holeš, pro něhož to byl druhý gól za červenobílé.

Slavia vstoupí do ligy pondělní dohrávkou ve Zlíně.