Stále stejná písnička. Arsenal je po prohře 1:5 s Bayernem blízko konci v Lize mistrů

22:35
Znovu Bayern Mnichov, osmifinále Ligy mistrů a opět prohra 1:5. Fotbalisté Arsenalu tak jako v posledních pěti ročnících s nejvyšší pravděpodobností nepostoupí do čtvrtfinále soutěže, i když ještě po poločase drželi nadějnou remízu 1:1 do odvety. Ve druhém středečním utkání obhájce trofeje Real Madrid doma po obratu zdolal Neapol 3:1.

Thiago Alcantara střílí jeden ze svých dvou gólů. foto: ČTK/AP

Naprostý debakl v Lize mistrů. Barcelona prohrála v Paříži 0:4

Na vedoucí trefu Arjena Robbena v Mnichově dokázal v prvním poločase odpovědět Alexis Sánchez, ale po změně stran už hráči Bayernu dominovali a dali londýnskému soupeři čtyři góly.

Dvakrát se prosadil Thiago Alcantara, jednou Robert Lewandowski a náhradník Thomas Müller.

Fotka ze zápasu Bayern - Darmstadt
Záložník Bayernu Mnichov Arjen Robben.

Arsenal je blízko tomu, aby posedmé za sebou vypadl už v osmifinále LM, z toho potřetí s Bayernem. Německý šampion naopak už pomalu může slavit šestý postup do čtvrtfinále za sebou.

Čech i v sedmém zápase této sezony Champions League byl jen náhradníkem Kolumbijce Ospiny. Ten poprvé inkasoval v 11. minutě, kdy Robben svůj typický průnik z pravé strany zakončil krásnou střelou pod břevno.

Bayern Mnichov - Arsenal Londýn 5:1 (1:1)
Branky:
56. a 63. Thiago, 11. Robben, 53. Lewandowski, 88. Müller - 30. Alexis Sánchez. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Hummels, Lahm - Mustafi, Alexis Sánchez, Xhaka. Diváci: 70.000.

Real Madrid - SSC Neapol 3:1 (1:1)
Branky:
18. Benzema, 49. Kroos, 54. Casemiro - 8. Insigne. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Ramos, Modrič - Zieliński, Mertens. Diváci: 78.000.

Po půlhodině hry na druhé straně Lewandowski při snaze odkopnout míč trefil Koscielného a rozhodčí nařídil penaltu. Tu sice Sánchezovi vyrazil gólman Neuer, ale chilský útočník nakonec z dorážky vyrovnal.

Na začátku druhé půle se Arsenalu zranil stoper Koscielny a obrana hostů bez něj začala kolabovat. Nejprve v 53. minutě po Lahmově centru vrátil Bayernu vedení hlavou Lewandowski, který za tři minuty připravil patičkou třetí gól Thiagovi. Španělský záložník se pak v 63. minutě trefil podruhé.

Mnichovské mužstvo mělo drtivý tlak. Ospina zneškodnil velké šance Robbena a Douglase Costy, ale nakonec přece jen inkasoval popáté.

V 88. minutě Thiago našel v šestnáctce Müllera, ten si zasekl míč a po zemi poslal míč do sítě. Bayern tak v Lize mistrů natáhl rekordní domácí sérii na 16 výher.

Real se oklepal z brzkého inkasování

Real začal aktivně a Benzemovu střelu musel likvidovat brankář Reina. Jeho protějšek Navas však v osmé minutě udělal poziční chybu a Insigne ho překvapil přízemní ranou zhruba ze třiceti metrů.

Madridský tým se rychle oklepal a už za deset minut vyrovnal hlavou Benzema po Carvajalově centru. Francouzský útočník mohl těsně před pauzou dokonat obrat, ale zblízka trefil tyč.

„Bílý balet“ brzy po změně stran potvrdil roli favorita. V 49. minutě se po Ronaldově zpětné přihrávce prosadil umístěnou střelou Kroos a chvíli po něm se krásným dalekonosným volejem trefil další záložník Casemiro.

Neapol tak přišla o šňůru 18 soutěžních utkání bez porážky.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...