St. Louis vyhráli popáté v řadě, nájezdy proti Rangers rozhodl Tarasenko

7:37aktualizováno  9:27
NEW YORK - Hokejisté St. Louis zvítězili v jediném pondělním utkání NHL na ledě New Yorku Rangers 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si pátou výhru v řadě. Hlavním strůjcem triumfu Blues byl ruský útočník Vladimir Tarasenko, který vstřelil gól, na další přihrál a ve třetí sérii proměnil vítězný nájezd.

St. Louis vybojovali v New Yorku pátou výhru v řadě foto: Reuters

V přestřelce bohaté na spoustu šancí a hezkých gólů vedli domácí Rangers 1:0, následně prohrávali 1:2, ve třetí třetině se díky dvěma trefám Martina St. Louise v 47. a 54. minutě znovu dostali do vedení 3:2. Jenže už 76 sekund po jeho druhém zásahu vyrovnal Jay Bouwmeester.

Penaltový rozstřel pak hosté vyhráli 2:1, když se vedle nejlepšího hráče uplynulého týdne Tarasenka prosadil ještě Alexander Steen.

V dresu domácích uspěl pouze Lee Stempniak, zatímco vyhlášení kanonýři Martin St. Louis a druhý nejlepší střelec ligy Rick Nash na Briana Elliotta v brance Blues nevyzráli. Rangers tak prohráli v nájezdech druhý zápas za sebou, v sobotu podlehli Winnipegu.

Po zápase se nejvíce diskutovalo o prvním gólu Tarasenka, který v 28. minutě vyrovnal na 1:1. Dvaadvacetiletý rodák z Jaroslavle se v přesilové hře rozjel z poloviny kluziště, prokličkoval mezi třemi hráči Rangers a tváří v tvář brankáři Camu Talbotovi předvedl zakončení jednou rukou a la Peter Forsberg. Byl to jeho sedmý zásah v sezoně.

„S žádným jiným útočníkem, který by měl takový čich na góly, jsem ještě nehrál,“ prohlásil po zápase kapitán vítězů David Backes. „Jeho střela, úžasné zrychlení a schopnost skórovat jsou jako z jiné planety.“

Rangers mohli utkání několikrát rozhodnout ve svůj prospěch. V prodloužení hráli přesilovku, Rick Nash však v největší šanci trefil pouze tyč.

Situaci ještě rozhodčí pro jistotu nechali přezkoumat na videu. „Hned jsem věděl, že to gól nebyl. Vůbec nevím, proč na to koukali,“ divil se gólman Elliott, který pak Nashovi zlikvidoval ještě jednu obrovskou příležitost.

„V prodloužení jsme měli spoustu šancí. Bylo by samozřejmě skvělé, kdybychom aspoň jednu využili,“ konstatoval obránce Marc Staal. Rangers litovali, že si nevypracovali větší náskok v první třetině, v níž soupeře výrazně přestříleli v poměru 15:4.

Na góly ale vyhráli jen 1:0. „Byla to možná naše nejlepší třetina v sezoně,“ mínil trenér Alain Vigneault, jenž se musel obejít bez čtyř obránců ze základní sestavy.

Jeho protějšek Ken Hitchcock, který znovu nechal pouze mezi náhradníky českého útočníka Dmitrije Jaškina, naopak úvodní dvacetiminutovku označil za nejhorší v sezoně. „Ano, o přestávce jsme si v kabině museli říct pár slov,“ přiznal Hitchcock s úsměvem. „Měli jsme trošku ostřejší dialog,“ dodal.

Výsledky NHL

NY Rangers - St. Louis 3:4sn (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 47. a 54. St. Louis, 6. Kreider - 28. a rozhodující sam. nájezd Tarasenko, 44. Berglund, 55. Bouwmeester. Střely na branku: 39:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. St. Louis (Rangers), 3. Bouwmeester (St. Louis).