St. Louis srovnalo sérii s Dallasem, Žraloci podruhé vyhráli

7:30
NEW YORK - Hokejisté St. Louis zvítězili v druhém utkání 2. kola play off NHL na ledě Dallasu 4:3 v prodloužení a srovnali stav série na 1:1. V druhém duelu Západní konference si znovu vedli lépe Žraloci ze San Jose, kteří porazili Nashville 3:2 a vedou už 2:0 na zápasy. Čeští hokejisté se tentokrát neprosadili.

NHL: Stanley Cup Playoffs-St. Louis Blues at Dallas Stars foto: Reuters

Palát pomohl vyrovnat sérii. Tampa Bay porazila Islanders 4:1

Blues vedli v Texasu po první třetině už 3:1, ve třetí části ale o dvoubrankový náskok po chybách v obraně přišli. Nakonec však přece jenom urvali výhru, když v 71. minutě po 17 sekundách potrestali vyloučení Antoineho Roussela za útočný faul.

V přesilovce vypálil od modré Alexander Steen a David Backes puk pohotově zametl do sítě. Dal si tak ten nejlepší dárek ke svým 32. narozeninám, které zrovna v neděli oslavil.

K prodloužení se schylovalo i v bitvě mezi San Jose a Nashvillem, když v 53. minutě hosté konečně překonali Martina Jonese v brance Sharks a vyrovnali na 1:1.

Dvě minuty a čtyřicet sekund před třetí sirénou však zlomil nerozhodný stav Joe Pavelski a v poslední minutě pečetil výhru domácích trefou do prázdné branky při power play Joe Thornton. Druhý gól Predators v čase 59:56 už byl pak jen kosmetickou úpravou skóre.

VÝSLEDKY NHL:

Dallas - St. Louis 3:4 v prodl. (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 4. Goligoski, 45. Janmark, 58. Jamie Benn - 5. Berglund, 8. Edmundson, 19. Brouwer, 71. Backes. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.889. Hvězdy zápasu: 1. Brouwer (St. Louis), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Backes (St. Louis). Stav série: 1:1.

San Jose - Nashville 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 39. Couture, 58. Pavelski, 60. Thornton - 53. Ekholm, 60. Johansen. Střely na branku: 25:39. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Jones (San Jose), 2. Rinne (Nashville), 3. Pavelski (San Jose). Stav série: 2:0.