Sprinter Bolt si spravil chuť. Na 200 m má zlato

14:21
TEGU - Po nešťastné diskvalifikaci za předčasný start na stovce si nejrychlejší sprinter planety spravil chuť. Usain Bolt na své oblíbené dvoustovce do cíle doběhl s velkým náskokem před konkurenci v čase 19,40 sekundy a vybojoval světové prvenství.

Usain Bolt se raduje foto: Reuters

Pětadvacetiletý atlet bude mít šanci svou medailovou sbírku ze světového šampionátu v Tegu rozšířit v nedělní štafetě na 4x100 metrů.

Z ATLETICKÉHO MS...

Jamajský sprinter Usain Bolt jasně vyhrál běh na 200 metrů čtvrtým nejlepším časem historie 19,40 sekundy.

Za Boltem i další tři sprinteři pokořili hranici 20 sekund. Druhý byl se ztrátou tří desetin Američan Walter Dix, v Tegu stříbrný rovněž na stovce, třetí Francouz Christophe Lemaitre útočil na 32 let starý evropský rekord Itala Pietra Menney. K tomu mu nakonec chybělo osm setin, finále běžel za 19,80 a vytvořil francouzský rekord. Osobní si vylepšil o plných 36 setin.