Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Spengler Cup: Hradec Králové druhou těsnou bitvu prohrál, bude hrát čtvrtfinále

17:53
DAVOS - Hokejisté Hradec Králové prohráli v boji o prvenství ve skupině Torriani na Spenglerově poháru v Davosu s Luganem 3:4 a skončili druzí. Ve čtvrtek bude hrát Mountfield čtvrtfinále od 15:05 s týmem, který skončí třetí ve skupině Cattini, o čemž rozhodne večerní duel Davosu s Kanadou.

Spengler Cup 2016: Philippe Furrer z Lugana (vlevo) sleduje gólovou radost Jiřího Šimánka z Hradce. foto: ČTK/AP

Hradec Králové, který v úterý porazil Jekatěrinburg 4:3, hrál v úvodu přesilovou hru při Chiesově vyloučení. Gólmana Manzata ohrozili Köhler a Vydarený. Pak neproměnil šanci Dej a ve 12. minutě otevřelo skóre Lugano. Při Knotkově vyloučení se trefil od modré čáry Hofmann.

Spengler Cup 2016: Gregory Hofmann z Lugana (vpředu) pronásledovaný Bedřichem...
Spengler Cup 2016: Philippe Furrer z Lugana (vlevo) sleduje gólovou radost...

Za 35 vteřin bylo vyrovnáno, když přihrávku Červeného usměrnil za gólmana švýcarského týmu Šimánek. Při Klasenově vyloučení měl dvě možnosti otočit stav Červený. Na druhé straně ještě neuspěl Klasen, ale v 19. minutě udeřil znovu Hofmann. Z rohu se dostal před Rybára a bekhendem mezi jeho betony skóroval.

Mountfield Hradec Králové - HC Lugano 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)

(Spengler Cup, Davos, skupina Torriani)

Branky a nahrávky: 12. Šimánek (Červený, Džerinš), 44. Džerinš, 52. Červený - 12. Hofmann (Wilson), 19. Hofmann, 30. Fazzini (Lapierre), 31. Vesce (Klasen). Rozhodčí: Wehrli, Wiegand - Borga, Obwegeser (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6300 (vyprodáno).

Sestava Hradce Králové: Rybár (31. Kacetl) - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Newton, Štajnoch, Ehrhardt, Pavlas - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, Dragoun, Picard - Köhler, T. Knotek, Lhoták. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

V 27. minutě si Rybár poradil s Klasenovým pokusem. Za dvě minuty zamířil při úniku Dej mimo a v polovině utkání se radovalo ze zvýšení náskoku Lugano. Fazzini se trefil z pravého kruhu přesně k protější tyči.

Za 88 vteřin zamířil přesně z mezikruží i Vesce, Rybár sáhl lapačkou do prázdna a Mountfield prohrával už o tři branky. Rybára nahradil Kacetl a hned musel zasahovat proti Bertaggiově střele.

Mountfield se ale nevzdával a ve 44. minutě se prosadil ve vlastním oslabení. Při Picardově pobytu na trestné lavici skóroval z pravého kruhu Džerinš.

V další přesilovce neproměnil šanci Dej, ale v 52. minutě pouhé dvě sekundy po skončení vyloučení Vesceho snížil na rozdíl jediného gólu Červený. Překonal Manzata, který se předtím při zákroku zranil. Náhradník Merzlikins ale stejně jako Kacetl už neinkasoval a Lugano vybojovalo přímý postup do pátečního semifinále.