Spartě vystřelil v Boleslavi bod navíc Ton

21:12
MLADÁ BOLESLAV - Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v předehrávce 11. kola Tipsport extraligy s pražskou Spartou 1:2 po samostatných nájezdech a i přes pátou porážku v šestém domácím utkání v sezoně se posunuli z posledního místa o bod před Karlovy Vary. O šesté výhře Pražanů z posledních sedmi zápasů rozhodl v rozstřelu Petr Ton.

Sparta - Mladá Boleslav (Ton) foto: ČTK

Při svém prvním startu proti Spartě se tak nemohl radovat z výhry kapitán Středočechů David Výborný. V dresu Pražanů si v obraně odbyl premiéru David Kočí, který jako bitkař neuspěl v kempu Winnipegu a nezískal další smlouvu v NHL.

Mladoboleslavští nastoupili po nedělní prohře na ledě Vítkovic se změnami v sestavě a poprvé se představil také útočník Stieler, posila z Kladna. V opatrném začátku byli domácí mírně aktivnější, od sedmé minuty pak hráli po vyloučení Výborného v oslabení, ale nepustili Spartu do jediné šance.

Za Spartu poprvé nastoupil bývalý bitkař NHL David Kočí.

Naopak po návratu z trestné lavice rozjel kapitán Středočechů akci, na jejímž konci nejdříve Tomas ztroskotal na Pöpperlem, ale z dorážky už napodruhé do odkryté branky otevřel skóre. Zatímco domácí gólman Valent moc nebezpečných situací řešit nemusel, hosty držel Pöpperle. Nepřekonal ho v další přesilovce Tomas a potom také osamocený Goertzen.

Domácí měli výhodu dalších dvou přesilových her a především při té druhé mohli zvýšit náskok. Dvě možnosti měl Balaštík a po dalším závaru ještě skončil puk těsně vedle pravé tyče Pöpperleho branky. Pak začala hrozit i Sparta. V 30. minutě střílel nebezpečně Žálčík.

Rozhodl Tonův pověstný bekhend

Při Žabkově vyloučení měl v 34. minutě nejdříve možnost Ton a vzápětí už vyrovnal Tenkrát, který efektně zasunul puk za Valentova záda po objetí branky. Pražané pak měli v rychlém sledu ještě dvě početní výhody, ale v největší šanci nepřekonal Valenta Yorick Treille. V 39. minutě byli blízko vedení domácí, když v přesilovce trefil horní tyč Výborný.

Na úvod třetí třetiny byla aktivnější Sparta. Neuspěli ale Ton a ani Broš, který v úniku zamířil jen do Valenta. Pak následovala pasáž hry prakticky bez šancí, až v 51. minutě přečíslila Sparta soupeře a Přibyl trefil tyč.

Vzápětí střílel i Kočí a další velkou možnost měl zblízka Ton. Poté připravil dobrou pozici Výborný pro Balaštíka, ale ten nezamířil přesně, další možnost domácích měl Bahenský.

Zápas dospěl do prodloužení a v nájezdech se trefil jako jediný z šesti exekutorů Ton.

Hokejová Tipsport extraligy - 11. kolo

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 1:2 po sn. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Tomas (D. Výborný) - 34. Tenkrát (Bližňák, Sersen), rozhodující sam. nájezd Ton. Rozhodčí: A. Jeřábek, Husička - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 4:6, navíc Lapšanský (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3690.