Spartě chybí k titulu jedno vítězství

20:01
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty porazili ve třetím finálovém utkání Pardubice 7:3. Pokud zvítězí v pondělí i ve čtvrtém zápase série, mohou již zítra slavit titul. Výhru domácích sledovala rekordní návštěva sezony 14.500 diváků.

Sparta porazila Pardubice 7:3. foto: Roman VondroušČTK

Pardubice vstoupily do zápasu aktivně, ale do první šance se dostala Sparta. Dragoun však akci, které zřejmě předcházel Netíkův faul, nezakončil. Po chytré střílené Vykoukalově přihrávce byl ale o pár vteřin později úspěšnější Rob. Zkušený útočník poslal puk prakticky do prázdné branky.

Více práce měl i poté Duba, i kvůli přesilovým hrám soupeře. Sýkorovu šanci však pádem pod nohy zmařil Hanzlík a při Čáslavově střele vynikla lapačka sparťanského gólmana. Následně našel Kratěna za obránci Pardubic nastartovaného Tona a domácí vedli 2:0.

Východočeši se z lekce produktivity chvíli vzpamatovávali, ale nakonec byli za svou aktivitu odměněni. Havířovu bekhendovou střelu Duba ještě vyrazil, na Koukalovu dorážku ve 12. minutě byl ale krátký. Ještě v první třetině se navíc hostům podařilo vyrovnat, když Čaloun přetlačil Benýška a zapsal se mezi střelce. Jeho úspěch však musel potvrdit videorozhodčí.

Obraz hry se nezměnil ani po první přestávce. V 25. minutě se ale pokoušel v pádu prosadit Hlaváč a odstartoval tak útočnou aktivitu svého mužstva. Už o minutu později si do pardubického pásma našlápl Netík a poté, co se k němu vrátila jeho zblokovaná přihrávka, překonal Lašáka bekhendovou střelou. Pardubice mohly srovnat krok ve dvou přesilových hrách, ale Dubu překonat nedokázaly. A později toho litovaly. Na trestnou lavici totiž putovali Pivko a Kolář, Sparta dostala dvojnásobnou výhodu dlouhou 89 vteřin a využila ji. První spolupráce Vykoukala s Kratěnou ještě gólem neskončila, ale o pár vteřin později již střela domácího útočníka skončila v brance slovenského reprezentanta.

Při Langhammrově vyloučení mohl snížit Koukal, jeho pokus však skončil mimo Dubovy tyče. Místo snížení však opět inkasovaly Pardubice. Forčekující Zelenka s Dragounem přehráli obranu Moelleru a znechucený Lašák se nechal vystřídat. Stejně jako v předešlých zápasech byl překonán pětkrát.

Hostům se poté sice podařilo využít nižší koncentrace Sparty a Čaloun snížil na 3:5, žádné drama se však nekonalo. O sedmnáct vteřin později překonal Koutského s pomocí tyčky Langhammer a odstartoval tak oslavy ve vyprodané T-Mobile Areně. Zničeného soupeře navíc dorazil výborně hrající Kratěna.

Témata: Pardubice