Sparťan Costa ukazoval v Plzni prostředníček. Komu vulgární gesto patřilo?

21:30
PRAHA - Ač měl žlutou kartu, připsal si několik dalších faulů a diskusí s rozhodčím. Sparťanský fotbalista Costa šlágr proti Plzni (0:1) málem nedohrál. Televizní záběry O2 TV Fotbal ho navíc usvědčují, že v nastaveném čase ukázal prostředníček. Rozhodčímu? Protihráči?

Komu patřil ukazováček od přemotivovaného sparťana Costy? foto: Reprofoto O2 Sport

Plzeň - Sparta 1:0. Viktoria porazila Spartu popáté v řadě a dotáhla se na první Boleslav

Běžela první minuta nastavení, když rozhodčí odpískal Costovi faul u postranní čáry. Sparťan proti výroku slovně protestoval, kroutil hlavou... Pak zvedl pravou ruku a ze sevřené pěsti zdvihl prostředníček.

Komu bylo vulgární gesto určené?

To ze záběrů O2 TV Fotbal není patrné. Mohlo jít o rozhodčího Karla Hrubeše, jehož výrok se mu nelíbil.

ONLINE ze zápasu si přečtěte ZDE

Anebo o některého z protihráčů, ačkoliv v jeho blízkosti v tu chvíli zrovna žádný nebyl. Costa s nimi nemá dobré vztahy, v minulosti si stěžoval, že ho někteří plzeňští hráči rasisticky urážejí.

Mimochodem, stejné gesto použil letos na jaře plzeňský obránce David Limberský, shodou náhod v utkání se Spartou. Reagoval tak na nadávky z publika, což tehdy rozhodčímu uniklo.

Disciplinární komise trestala dodatečně - pokuta padesát tisíc korun a vedení tří tréninků mládeže jako fotbalově prospěšná činnost.

Costa zápas v Plzni nezvládl

Costa zápas v Plzni nezvládl. Jako by byl přemotivovaný. Fauloval, hádal se s protihráči, diskutoval s rozhodčím... Na hřiště přišel v 63. minutě za nepříznivého stavu.

„Tohle jde za mnou. Bylo to špatné střídání, to se mi nepovedlo,“ uznal sparťanský trenér David Holoubek. „Vycházel jsem z toho, že budou standardky, při kterých je silný. Ale nepovedlo se to.“

Fanoušci Sparty ho nenávidí. On nesnáší je. Tu averzi si užívám, směje se Limberský

V 76. minutě dostal Costa žlutou kartu za faul na Tomáše Poznara, kterého zezadu schválně nakopl. V tu chvíli mohl být rád, že ho rozhodčí nevyloučil.

Ani v následujících minutách si nedal pozor. Kdykoliv mu sudí odpískal faul, neodpustil si protesty. Nesouhlasil například s odpískáním faulu, kdy jednou nohou trefil míč, ale druhou protihráče podrazil. S rozhodčím diskutoval i po závěrečném hvizdu.

„Budu s ním mluvit. Rozebereme to na videu. Kostík je bojovník, válečník. Šel na hřiště s tím, že s tím chtěl něco udělat,“ reagoval Holoubek na otázku ohledně Costových faulů a diskusí se sudími (ne na vulgární gesto).

Michael Krmenčík se raduje z gólu, kterým rozhodl o páté výhře Plzně nad...
Kotel domácích fanoušků si výhry Plzně naplno užíval.

„Lámat nad ním hůl, to by bylo špatné. Budeme ho korigovat. V našem týmu bude hrát velkou roli,“ doplnil.

Třicetiletý obránce ze Zimbabwe nastoupil poprvé od konce září, kdy kvůli zranění nedohrál derby se Slavií (0:2).