Sparta ztratila vedení 2:0 a podlehla Třinci, v sérii ztrácí 1:2

21:24
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty promarnili ve třetím čtvrtfinále play off vedení 2:0 a podlehli Třinci 3:4. V sérii tak prohrávají 1:2 na zápasy. Dvě branky Pražanů vstřelil útočník Petr Tenkrát, ale zápas rozhodl hostující Daniel Rákos v 54. minutě.

ráči Třince se radují z vítězství foto: ČTK

Čtvrtý zápas je na programu ve středu opět v Praze. Sparta zahrozila jako první šancí Svobody, jenže vzápětí musela čelit přesilovce Ocelářů. V ní vychytal Melicherčík ostrostřelce Růžičku. Další šance Třince promarnili již při shodném počtu hráčů Peterek a Varaďa. V početní výhodě poté neuspěla ani Sparta, přestože Milamova pozice byla gólová. Čekání na úvodní trefu se i proto protáhlo do druhé třetiny.

Ve zbytku přesilovky to v nástupu do druhé části zkoušel z úhlu Bonk, Melicherčík se překvapit nenechal. V dalším oslabení se Sparta dostala do přečíslení tří na dva, jež zakončoval z dobré palebné pozice Broš, ale Hamerlík si poradil. Sotva se potrestaný Tenkrát vrátil na led, našla si k němu cestu pohotová Tonova přihrávka od hrazení a domácí vedli.

Pražané následně několikrát zahrozili v přesilovce, na druhé straně krátce po polovině zápasu nevyužil příležitost Varaďa. Ve 33. minutě musel Třinec po Galvasově faulu opět do čtyř a Spartě trestala - po 35 vteřinách skončila za Hamerlíkem Pilařova bomba od modré, již tečoval opět Tenkrát.

Sparta - Třinec 3:4

Branky a nahrávky: 25. Tenkrát (Bahenský, P. Ton), 33. Tenkrát (Pilař, Sičák), 50. Pilař (Tenkrát) - 34. Peterek (Roth), 35. Varaďa (Bonk), 50. Zíb, 54. Rákos (Peterek, D. Květoň).

Rozhodčí: Šindler, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 9106. Stav série: 1:2.

Sparta: Melicherčík - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Milam, Jan Hanzlík - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Jar. Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.

O slibný dvoubrankový náskok však domácí rychle přišli. Už 58 vteřin po jejich druhé trefě snížil Peterek. Sparta vzápětí přečkala skrumáž u své branky, ale poté na trestnou lavici putoval Milam a toho za 46 vteřin vrátil předčasně do hry dorážející Varaďa. Po Tonově akci přišel ještě závar v Hamerlíkově brankovišti, do druhé pauzy už se ale skóre 2:2 nezměnilo.

Dramatické zvraty a momenty přineslo i třetí dějství. Krátce po sobě byl dvakrát vyloučen sparťan Přibyl. Při druhém trestu se však provinil Hrabal a Sparta držela puk ve snaze co nejvíce prodloužit svou přesilovku, jenže při signalizované výhodě si dala vlastní gól do prázdné branky. Sudí marně přemítali, kdo z Ocelářů se jako poslední puku dotkl, takže původně gól připsali dokonce Hamerlíkovi. Nakonec byla trefa přiznána Zíbovi.

Už za 21 vteřin ovšem bylo znovu vyrovnáno, když přesilovku využil Pilař. Třinci bylo hned nato horko po Ovčačíkově vyloučení, jenže ho zvládl a krátce po skončení trestu ho snadno dostal do vedení Rákos. Pět minut před koncem základní hrací doby vychytal Tona Hamerlík. Na začátku 59. minuty sáhla domácí střídačka k power play, zvrat už ale nepřišel.