Sparta zničila Chomutov, tápajícímu soupeři nasázela sedm gólů

19:57
Hokejisté Sparty zvítězili ve 28. kole extraligy na ledě Chomutova vysoko 7:0. Pražané měli již v polovině zápasu čtyřgólový náskok a opět o něco navýšili své vedení v čele tabulky. Pošesté v sezoně se jim podařilo vyhrát rozdílem minimálně pěti branek. Dva góly vítězů dal kapitán Tomáš Rolinek, sedmé čisté konto v sezoně vychytal Tomáš Pöpperle. Poprvé v sezoně naskočil do hostující sestavy univerzál David Kočí, bývalý bitkař v zámořské NHL.

Zleva Miroslav Forman ze Sparty a brankář Chomutova Martin Růžička. foto: ČTK

V první třetině udělila Sparta domácím lekci z efektivity. Aktivněji přitom začal Chomutov; Hruška měl hned v osmé sekundě velkou šanci, ale netrefil odkrytou branku hostí a vzápětí ho napodobil Kubinčák. Hned první střela na chomutovskou branku naopak znamenala gól. Kumstát nechal kotouč do tandemu Tomáši Rolinkovi a ten od modré čáry propálil Růžičku.

Ohlasy trenérů:

Josef Turek (Chomutov): "Byla to tragédie. I když na druhou stranu musím říct, že když to bylo pět na pět, šance jsme si vypracovali. Už hned v první minutě, ale branku jsme bohužel nedali. Pak jsme dostali první gól z dálky, to jsme ještě hráli. Přišel druhý gól, ještě jsme hráli, ale třetí gól nás už srazil. Dostali jsme se do psychické nepohody a výkon šel obrovsky dolů. Celý zápas jsem se snažil tlačit na hráče, aby dřeli, makali, což dělali, ale bohužel se nachází v takové sféře, jak na tom celkově jsme. Z toho se musíme dostat tvrdou dřinou."

Josef Jandač (Sparta): "Nečekali jsme až tak lehké utkání, jeli jsme sem s tím, že to bude velice těžký zápas. Ale skóre neodpovídá vývoji zápasu, protože domácí měli už v prvních minutách několik velkých šancí. Jenom zásluhou Tomáše Pöpperleho, který dnes vychytal nulu a zachytal si pořádně, jsme první třetinu přežili. Snažili se mu pomáhat i ostatní hráči. Hodně pomohly i góly v oslabení, které jsme vstřelili.

Druhou branku vstřelila Sparta v přesilové hře, kterou využila již po 24 vteřinách. Petr Ton dostal přihrávku na modrou čáru a prostřelil vše, co mu stále v cestě. Růžička měl zakrytý výhled, protože mu výborně clonil jeden ze sparťanských útočníků. Za domácí měli ještě příležitosti na vstřelení branky Divíšek, který osamocen z mezikruží prostřelil, a těsně před koncem třetiny Šagát, jenž ani na dva pokusy nepřekonal Pöpperleho z bezprostřední blízkosti.

Druhá třetina začala sice podobně jako první část, když hned po vhazování se řítili dva Piráti na jednoho obránce, ale Bartečko Pöpperleho nepřekvapil. Na tříbrankový rozdíl zvýšila Sparta opět v přesilovce, tentokrát ji využila již za šest sekund. Od modré čáry nahazoval Krejčík a Tomáš Rolinek puk tečoval mezi Růžičkovy betony.

Čtvrtý gól přidala Sparta opět po teči před brankářem, to pro změnu tečoval Gřegořek střelu Simona od modré čáry. Po tomto gólu došlo ke střídaní v brankovišti Chomutova, když Růžičku nahradil Hanuljak. Pátou branku přidal Simon ve vlastním oslabení. Získal puk na obranné modré Chomutova, popojel a bombou prostřelil Hanuljaka. Kromě toho Ivan Rachůnek nastřelil ještě tyč.

V poslední části hry přidal stejným způsobem šestou branku Klimek, který tečoval před Hanuljakem střelu Švrčka. Sedmý gól přidal ve vlastním oslabení Kumstát, kterého krásně našel Hlinka.

Čtvrteční výsledky 28. kola extraligy

Chomutov - Sparta Praha 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Rolinek (Kumstát), 15. P. Ton (Pilař), 24. Rolinek (Krejčík, P. Ton), 31. Gřegořek (Simon), 35. Simon, 46. Klimek (Švrček, I. Rachůnek), 51. Kumstát (J. Hlinka). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 3299.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. T. Urban (J. Vlach, Valský), 23. Bulík (Výtisk, Hunkes), 48. Bartek (Bulík, Nedvěd), 57. T. Urban (Nedvěd, Dušek) - 22. Indrák, 25. Lev (Indrák, Pletka). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 3327.

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Bednář (J. Doležal, Vrdlovec), 14. Žejdl (Wharton, Skokan), 30. Stránský (Klhůfek). Rozhodčí: Turčan, Horák - Charvát, Frodl. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3520.