Sparta získala desátou posilu. Z Lille přišel zkušený reprezentant Rio Mavuba

10:48
PRAHA - Francouzský záložník Rio Mavuba se stal desátou posilou pražské Sparty. Třiatřicetiletý fotbalista přišel z Lille a s letenským klubem podepsal tříletou smlouvu. Sparta o tom informovala na svých internetových stránkách.

Mavuba odešel z Lille po devíti letech, během kterých s týmem v roce 2011 získal titul a vyhrál i Francouzský pohár. Před tím krátce působil ve Villarrealu a také v Bordeaux, s nímž v roce 2007 triumfoval v Ligovém poháru. Na kontě má také 13 startů za reprezentaci, ale naposledy si v ní zahrál na mistrovství světa před třemi lety.

Sparta na přestupovém poli prožívá rušné léto a Mavuba je pro ni už desátou posilou. Kromě italského trenéra Andrey Stramaccioniho klub získal záložníky Tala Ben Haima, Srdjana Plavšiče, Georgese Mandjecka a Vukadina Vukadinoviče, útočníka Marca Janka, brankáře Martina Dúbravku, stopera Lukáše Štetinu a obránce Eldara Čiviče se Semihem Kayou.