Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Sparta zdolala Příbram, je v semifinále poháru

20:32
Příbram - Fotbalisté Sparty se přiblížili obhajobě vítězství v Poháru ČMFS. V prvním soutěžním duelu jarní sezony vyhráli 2:1 v Příbrami a postoupili do semifinále.

O míč bojují Emil Rilke z Marily Příbram (vpravo) a Sparťan Radoslav Zabavník foto: Eret PetrČTK

Sparťanům úvod utkání vůbec nevyšel. Jako by si nikdo z nich nevšimnul, že dlouhán Došek zůstal překvapivě mezi náhradníky, a tak dlouhé nakopávané míče neměly naději na úspěch. I proto hra favorita vypadala neučesaně, přihrávky hledaly marně své adresáty a útočné dvojici Rezek - Kulič chyběla odvaha chodit do odkrytých prostorů.

Základní sestava domácího týmu se z poloviny lišila od té, v níž podle všeho vyběhnou Středočeši o víkendu v lize, příbramští mladíci se ale snažili. Dech jim začal docházet až ve chvíli, kdy hosté přešli k přízemní hře a začali Příbram kombinačně přehrávat. A tak si Sparta začala vytvářet i první šance.

V 19. minutě se dostal do slibného postavení Drobný, ale jeho hlavičku ještě dokázal z růžku Paleček vyrazit. Ve 31. minutě po centru Šimáka poslal příbramský gólman míč pouze k Pospěchovi a ten s tečí v hradbě domácích skóroval. Příbram se během prvního poločasu dostala do jedné šance, kterou jí kiksem nabídl Matušovič. Ve 22. minutě místo odkopu do zázemí poslal míč z rohu hřiště před vlastní šestnáctku a tam Sviták vyslal tvrdou ránu, s níž měl Blažek plné ruce práce.

Do druhého poločasu trenér Bílek neposlal až příliš motivovaného Drobného, zřejmě proto, aby ho uchránil od druhé žluté karty. Sparta ale znovu ubrala plyn, její hra postrádala přesnost a první větší možnost ke zvýšení náskoku přinesla 64. minuta. Šimák se dostal po svém rohu k odraženému míči a dvakrát pálil do branky, ale jednou mu cestu zastoupil Paleček a podruhé Hunal.

O dvě minuty později už měli hosté dvoubrankový náskok. Kulič převzal míč od Matušoviče, obešel Hunala a bez větších potíží přidal druhý gól. Po zranění Doška se na trávník dostal i čtvrtý nominovaný útočník Tomáš Jun, ale další branku Sparta nedala. Domácí pět minut koncem vstřelili gól naděje, Řezníčkův zásah však nebyl uznán. Asistent rozhodčího dávno předtím signalizoval ofsajd, čehož si hlavní Jílek v první chvíli nevšiml. Nakonec se Příbram branky dočkala, v poslední minutě po rohu a následné chybě Blažka snížil na 1:2

Příbram a Sparta si vzájemný zápas zopakují v neděli 18. března v 19. kole první ligy.
Ve zbylých čtvrtfinálových zápasech se 18. dubna utkají Plzeň - Jablonec, Zlín - Mladá Boleslav a České Budějovice - Slovácko.
Výsledek: Marila Příbram - Sparta Praha 1:2 (0:1) Branky: 90. Kropík - 31. Pospěch, 66. Kulič. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Pospíšil. ŽK: Hunal - Drobný, Matušovič. Diváci: 5426.

Sestavy:
Příbram: Paleček - Lesák (67. Nohýnek), Hunal (79. Navrátil), Halama, Kropík - Jungr, Otepka, Sviták, Vaculík (67. Řezníček) - Huňa, Rilke. Trenér: Kotrba.

Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Drobný (46. Kučera), Zabavník - Kolář, Kisel, Šimák, Matušovič - Rezek (58. Došek, 74. Jun), Kulič. Trenér: Bílek.