Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Šlágr bez vítěze. Sparta opět skvěle začala, vedení 2:0 ale v Plzni neudržela

18:17aktualizováno  19:56
PRAHA - Šlágrem Plzeň vs. Sparta vyvrcholilo v neděli od 18:00 hodin 24. kole nejvyšší domácí fotbalové soutěže. Hosté sice již ve 12. minutě vedli 2:0 díky gólům Kadlece a Plavšiče, jenže ještě do poločasu srovnal Řezník, aby po sedm minut změně stran dal konečnou podobu výsledku Hořava. Plzeň tak vede ligu o pět bodů před Slavií, Sparta nevyužila šance poskočit na třetí místo a zůstala šestá.

Plzeň vs. Sparta. Domácí slaví vyrovnání na 2:2. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Po úvodním oťukávání přišla první gólová akce v 9. minutě. Šural dostal na hraně vápna míč od Kadlece, který si naběhl do malého vápna, kde jej ve skluzu našla spoluhráč krásným centrem a hosté vedli 1:0.

Plzeň vs Sparta.. Václav Kadlec (vpravo) dává gól Matúši Kozáčikovi.

Jenže to nebylo vše. O tři minuty později si vzal míč na druhém křídle Plavšič a za přispění teče Řezníka nacentroval míč až Kozáčikova záda - 2:0 pro hosty.

Plzeň vs Sparta. Srdjan Plavšič ze Sparty dává druhý gól svého týmu, vlevo Radim Řezník.

Hosté i nadále měli více ze hry, další trefu ale nepřidali a zhruba od dvacáté minuty se začali dostávat na polovinu soupeře i Plzeňští. Následně musel opustit hřiště Milan Petržela, jehož hlava nebyla tak tvrdá jako ta Martina Frýdka, kterého nahradil Martin Zeman, aby dvě minuty po jeho příchodu na hřiště udeřilo.

Plzeň vs Sparta. Domácí trenér Pavel Vrba.
Plzeň vs Sparta. Zleva hostující Nicolae Stanciu v souboji o míč s domácím...

Uzdravený Krmenčík vybojoval po půl hodině hry rohový kop, ze kterého našel Kopic svým centrem hlavu Řezníka a ten zamířil přesně. Bránící Hovorka se totiž do souboje s ním de facto vůbec nedostal.

Plzeň vs. Sparta. Radim Řezník slaví gól.

Od vstřelené branky vládli na trávníku domácí. „My měli dobrý vstup do duelu, jako již tradičně, oni si pak začali pomáhat svými standardkami a my dělali chyby. Musíme do druhé půle něco změnit, jinak to nedopadne dobře,“ řekl pro O2 TV Sport hostující kapitán Šural o poločasové přestávce.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2:2 (1:2)

(24. kolo první fotbalové ligy)

Branky: 30. Řezník, 52. Hořava - 9. V. Kadlec, 12. Plavšič. Rozhodčí: Proske - Paták, Kubr - Zelinka (video). ŽK: Krmenčík, Řezník, Hubník - M. Frýdek, Štetina, Nita, Hovorka. Diváci: 11 623 (vyprodáno).

Plzeň: Kozáčik - Havel, Řezník, Hubník, Limberský - Hrošovský, Hořava - Petržela (28. Zeman), Kolář (46. Bakoš), Kopic - Krmenčík (75. Chorý). Trenér: Vrba.

Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec (74. Biabiany), Stanciu, Kanga, Plavšič (90. Sáček) - Šural (87. Lafata). Trenér: Hapal.

Do ní šel se svými spoluhráči nakonec s jednobrankovým vedením, posledních patnáct minut první půle to ale před Nitou několikrát hořelo. A ve 36. minutě se domácí dožadovali po souboji Krmenčíka se dvěma beky Sparty pokutového kopu, hlavní sudí (a jeho parťák u videa) jejich žádosti ale nevyslyšeli.

Jak první půli končili, tak druhou domácí začali. Hosté se dostali pod permanentní tlak. V 51. minutě ještě Zeman nůžky promáchl, jenže z následného rohu našel svým centrem přesně hlavu Hořavy a bylo srovnáno - 2:2.

Kdo čekal snahu Plzeňských o obrat, byl zklamán. Inkasovaný gól jakoby probudil hosty, kteří se připomněli střelami Kadlece a Stanciua. Ani jednou ale neuspěli, stejně tak při požadování pokutového kopu za faul na Kangu.

V závěru už tempo zápasu notně opadlo a místy to vypadalo, že především domácí jsou s bodem nakonec i spokojeni. Vrbova družina tak má po remíze 2:2 na čele tabulky pět bodů náskok na druhou Slavii, Sparta zůstala šestá. Na třetí Olomouc ale ztrácí pouhé dva body.