Sparta vyhrála historicky první Superpohár, Řepka s Rajtoralem nedohráli

19:51
PRAHA - Historicky první Superpohár vyhrála pražská Sparta. Plzeň udolala 1:0, i když od 23. minuty hrála v deseti, kvůli vyloučení Tomáše Řepky. Utkání rozhodl krásným gólem Libor Sionko v 77. minutě.

Sparta vyhrála Superpohár. foto: ČTK

Superpohár je nově vzniklá soutěž, v niž se pohár pro vítěze předává už po jednom zápase. Účastníci jsou mistr Gambrinus ligy

OHLASY

"Pokud se bude vylučovat tímto způsobem v Superpoháru, tak nemá nová soutěž smysl. Červená karta musí být za nějaký surový zákrok a to nebylo ani v případě Řepky, ani v případě Rajtorala," zlobil se trenér Plzně Vrba.

"Nám ještě před novou sezonou nikdo ani nevysvětlil, jaký bude pro nový ročník nasazen trend a už máme dva vyloučené," kritizoval kouč Sparty Chovanec.

a vítěz Ondrášovka Cupu. První ročník této soutěže zahájila Sparta s Plzní...

V sestavě Sparty se objevily dvě nové posily. Ve středu zálohy nastoupil Radek Matějovský, jenž přestoupil na Letnou z druholigového anglického Readingu a na hrotu útoku si odbyl premiéru ve sparťanském dresu vytáhlý forvard z Kamerunu Léonard Kweuke.

Diváci namlsaní z právě probíhajícího mistrovství světa si na své rozhodně nepřišli. Na Letné se předváděl "fotbal" v ne zrovna rychlém tempu bez výraznější fotbalové invence. V první půli divák zpozornil pouze ve dvacáté třetí minutě hry. Po zákroku na Petrželu uviděl sparťanský lídr Tomáš Řepka červenou kartu a musel předčasně do sprch.

Řepka odchází ze hřiště.

Skóre se změnilo až v 77. minutě, ale nutno podotknout, že po krásné fotbalové akci. Po dlouhém výkopu brankáře Blažka se k míči dostal rychlonohý Libor Sionko a efektivním obloučkem přehodil gólmana Krbečka.

Tři minuty do vypršení základní hrací doby navíc mohla Sparta zvýšit svůj náskok, ale unikajícího Lačného zastavil nedovoleným zákrokem Rajtoral, za což uviděl červenou kartu a putoval do šatny o něco dříve. Zbytek utkání si Sparta s přehledem pohlídala a došla si pro Superpohár.

Český fotbalový Superpohár

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 77. Sionko. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Večeřa. ČK: 28. Řepka - 87. Rajtoral. ŽK: Rajtoral, Horváth. Diváci: 3401.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Sionko, Vacek (46. Hejda), Matějovský, Žofčák (90.+1 V. Kadlec) - Kweuke (82. Lačný). Trenér: Chovanec.

Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Ševinský, Navrátil, Limberský - Petržela, Rada (82. Jiráček), Horváth, Kolář (67. Tatanašvili) - Bakoš (89. Vaněček), Rezek. Trenér: Vrba.