Sparta vybojovala těsnou výhru v Olomouci

21:06
OLOMOUC - Fotbalisté Sparty protáhli o další utkání svoji neporazitelnost v Olomouci, která trvá od roku 1998. V duelu 13. kola první ligy dnes zvítězili na hřišti Sigmy 1:0 díky gólu, který vstřelil ve 13. minutě Václav Kadlec. Hanáci si za celý zápas přes územní převahu nevypracovali vyloženou příležitost a Sparta vyhrála na hřištích soupeřů podesáté v řadě.

ILUSTRAČNÍ FOTO foto: Reuters

Vedoucí tým tabulky měl od prvního hvizdu utkání ve své moci. Na jeho výkonu nebyly příliš znát absence Kweukeho, Kušníra a Grajciara, ani pokles formy z posledních zápasů. Sparta byla aktivnější ve středu hřiště, agresivnější v soubojích a především vzadu si hru příliš nekomplikovala. Její hru výborně dirigoval stoper Jarošík hrající 150. ligový zápas.

Taktický plán hostů využít váhavější rozehrávku Sigmy i pomalejších stoperů vyšel už ve 13. minutě. Matějovský po zisku míče našel přesným pasem na středu hřiště Kadlece, který obešel stopera Kučeru a obstřelil vybíhajícího gólmana Zlámala.

Olomouc - Sparta 0:1 (0:1)

Branka: 13. Kadlec. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pospíšil. ŽK: Hořava, Heinz - Hušek, Švenger, Sionko. Diváci: 8094.

Olomouc: Zlámal - Janotka (33. Přikryl), Koutný, Kučera (62. Petr), Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Varadi, Heinz, Navrátil (78. Klesnil).

Sparta: Švenger - Vidlička, Jarošík, Zápotočný (79. E. Brabec), Pamič - Hušek - Sionko (90.+1 Mareš), Hušbauer, Matějovský, Krejčí - Kadlec (68 Slepička).

Hanáci se začali tlačit do ofenzivy až po půlhodině, ale výsledkem byly jen dva rohy a především trestný kop ze 43. minuty, který Heinz zatočil těsně vedle branky. Větší bojovnost byla na výkonu Sigmě znát až po poločase a hned byli domácí více na sparťanské polovině, ale přibylo jen vyhraných osobních soubojů.

Jediné vysunutí Heinze na Hořavu vystihl brankář Švenger, hlavička Varadiho šla v 67. minutě mimo. Olomouc měla stálou územní převahu, jenže její akce končily vesměs třicet metrů od branky.

Hosté přestáli i nervózní závěr, v kterém neudržel nervy především Heinz. Nejprve viděl žlutou kartu za kritiku rozhodčího a při střídání Sionka navíc do někdejšího reprezentačního spoluhráče strčil, potrestán však nebyl. Olomouc za celý zápas nevystřelila mezi tyče.