Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Sparta v Rakousku porazila Horn 4:0, s Wolfsbergerem remizovala 2:2

14:50aktualizováno  21:03
Bad Kleinkirchheim - Fotbalisté pražské Sparty na soustředění v Rakousku porazili domácí druholigový Horn 4:0 i díky gólu debutujícího záložníka Filipa Součka. V druhém dnešním utkání a generálce na novou sezonu svěřenci trenéra Václava Kotala remizovali s prvoligovým rakouským Wolfsbergerem 2:2.

Sparta v přípravě vítězí foto: sparta.cz

Sparta Praha - SV Horn 4:0 (2:0)

Branky: 26. Karabec, 39. Havelka, 86. Souček, 87. Kozák.

Sestava Sparty: Holec - Vitík, Plechatý, Krajinský - Fortelný, Havelka, Souček, Trávník, Polidar (10. Šilhart) - Karabec, Kozák. Trenér: Kotal.

Sparta - Wolfsberger AC 2:2 (1:2)

Branky: 43. Hložek, 84. Hanousek - 9. Dieng, 40. Peretz.

Sestava Sparty: Heča - Štetina, Čelůstka, Lischka - Vindheim, L. Krejčí II., Dočkal, Sáček, Hanousek - Hložek, Juliš. Trenér: Kotal.

Spartu proti Hornu poslal do vedení v 26. minutě Adam Karabec, v závěru první půle zvýšil Filip Havelka po akci Jana Fortelného. Po změně stran přidali Pražané další dvě branky. V 86. minutě skóroval devatenáctiletý Souček po přistrčení od Libora Kozáka, který o několik vteřin později hlavou zužitkoval centr Michala Trávníka a uzavřel skóre.

Proti Wolfsbergeru Letenští v kompletně obměněné sestavě dobře nezačali. V deváté minutě těsně po břevnu kapitána Bořka Dočkala brankáře Milana Heču překonal Cheikhou Dieng. Ve 40. minutě si Eliel Peretz pohrál s obranou soupeře a zvýšil na 2:0.

Sparťané však proti účastníkovi skupiny Evropské ligy dvoubrankové manko dotáhli. Ještě před pauzou snížil Adam Hložek po přihrávce Andrease Vindheima a v 84. minutě zachránil remízu Matěj Hanousek, jehož v dobré pozici našel Michal Sáček.

Pražané ve čtyřech duelech letní přípravy třikrát zvítězili a jednou remizovali. Před Hornem a Wolfsbergerem na soustředění porazili slovinskou Goricu 3:1 a doma Táborsko 5:0. Nový ligový ročník Sparta odstartuje v sobotu 22. srpna na hřišti nováčka Zbrojovky Brno.