Sparta v derby dominovala. Slavii přehrála 3:0

19:10aktualizováno  22:40
PRAHA - Fotbalisté Sparty potvrdili v pražském derby roli favorita a na Letné porazili Slavii 3:0. V dohrávce 8. kola Gambrinus ligy se střelecky prosadili Jarošík, Krejčí a Grajciar. Letenští vyhráli poosmé za sebou, což je nový rekord soutěže.

Sparta - Slavia foto: ČTK

Úvod derby byl poněkud vlažný a nervózní. Před plnou Letnou se hrál spíše vyrovnaný fotbal, i když navrch měli domácí.

Sparta postupem času přebírala iniciativu hlavně díky svému špílmachrovi Matějovskému, který taky byl u prvních dvou gólů.

Ve 27. minutě po jeho centru se hlavou prosadil Jarošík a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. O devět minut později kapitán domácích našel Kweukeho v pokutovém území. Jeho střelu stihl reflexivně Čontofalský vykopnout, ovšem přímo pod nohy Krejčího, jenž míč uklidil do odkryté brány.

Po přestávce úřadovalo duo v rudých dresech Kweuke - Grajciar. Jejich první akce z 56. minuty ještě gólem nezakončila, Grajciar totiž na střílený centr ani skluzem nedosáhl.

V 65. už ale zvýšili na 3:0. Bývalý slávista uvolnil kamerunského útočníka, který se řítil do úniku. Nakonec ještě vrátil balon Grajciarovi, jenž už pohodlně pokořil slávistickou obranu potřetí.

Závěr derby už si Sparta pohlídala a soupeře k ničemu nepustila. Ani brankář Švenger moc práce neměl. Sparta si tak dokráčela pro osmé vítězství v osmém utkání v letošní sezoně.

Sparta po osmi odehraných kolech letošního ročníku Gambrinus ligy má na kontě plný počet bodů. Se čtyřiadvaceti body na na čele osmibodový náskok na Jablonec.

Naopak Slavia je třináctá a od sestupových pater ji dělí čtyři body.

Fotbalová Gambrinus liga - 8. kolo

Sparta Praha - Slavia Praha 3:0 (2:0)
Branky: 27. Jarošík, 36. Krejčí, 65. Grajciar. Rozhodčí: Matějek - Mencl, Večeřa. ŽK: Blažek, Hloušek, Pospěch, Petrák (všichni Slavia). Diváci: 18.299.

Sestavy:
Sparta: Švenger - Kušnír (46. Vidlička), Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušbauer - Kadlec (71. Sionko), Matějovský, Grajciar (85. Slepička), Krejčí - Kweuke. Trenér: Chovanec.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Hloušek (62. Vlček) - Frejlach (46. Trubila), Petrák, Jarolím, Hurka - Blažek (85. Paprčiak), Pospěch. Trenér: Petrouš.

1. Sparta 8 8 0 0 20:4 24
2. Jablonec 8 5 1 2 24:8 16
3. Liberec 8 4 3 1 16:10 15
4. Plzeň 8 4 2 2 16:12 14
5. Bohemians 1905 8 4 2 2 9:11 14
6. Olomouc 8 3 4 1 12:8 13