Sparta udolala zásluhou Růžičky Třinec i potřetí v sezoně, Zlín v divoké přestřelce přehrál Olomouc

Hráči Sparty se radují z druhého gólu Vladimíra Růžičky. foto: ČTK

Praha/Zlín - Hokejisté Sparty porazili v zápase 29. kola extraligy Třinec 3:2 a úřadujícího mistra udolali potřetí v sezoně. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel útočník Vladimír Růžička, jenž se vrátil do sestavy Pražanů po zdravotních problémech.
  18:54

V úvodu zápasu byli nebezpečnější hosté, Marcinko však z dobré pozice nemířil přesně. Sparta se v útočném pásmu poprvé výrazněji usadila až v 5. minutě, pozorný Štěpánek ale držel nerozhodný stav.

Skóre se poprvé měnilo až ve 13. minutě, kdy při hře čtyři na čtyři tečoval Poláškovo nahození od modré čáry Růžička a překonal třineckého gólmana.

Sparta měla převahu, na začátku druhé třetiny však Oceláři v první přesilové hře vyrovnali. Zasloužil se o to důrazný Szturc, který si tak připsal premiérový gól v třineckém dresu.

Pražané si však v následné početní výhodě vzali vedení zpět.

Formanovu akci zakončil opět Růžička. Domácí byli lepší, třetí branky se však dočkali až v závěru druhé dvacetiminutovky, kdy se při Kundrátkově vyloučení prosadil Forman.

Ve 42. minutě byl blízko snížení Polanský, Machovský byl ale připraven. Oceláři postupně převzali aktivitu, byli nebezpečnější a nakonec se jim podařilo snížit. Vyrovnat ale i přes závěrečnou power play již nedokázali.

Třinec se v extralize představí znovu až 5. ledna v Karlových Varech po návratu ze Spenglerova poháru.

Ostatní výsledky 29.kola:

PSG Berani Zlín - HC Olomouc 8:6 (1:2, 3:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 9. Žižka (Buchta), 23. Dufek (Ondráček, Honejsek), 25. Okál (Honejsek, Šlahař), 27. Okál (Kubiš, M. Novotný), 42. Kubiš (Honejsek), 49. Fryšara (Okál, Freibergs), 55. Fořt (Claireaux), 59. Kubiš - 4. Irgl (P. Musil, Dujsík), 5. Laš (Valenta, Skladaný), 26. Káňa (Olesz, Jaroměřský), 31. P. Musil (Nahodil), 41. Kolouch (Irgl), 58. P. Musil. Rozhodčí: Horák, Šindel - Bryška, Špringl. Vyloučení: 6:7, navíc Claireaux - Kolouch oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5539.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Flek (T. Rachůnek), 27. Kohout (T. Mikúš, Koblasa), 52. T. Mikúš (Koblasa, Eminger) - 10. T. Kaut (Š. Bláha). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Brejcha, J. Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. 5724 (vyprodáno).

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Kašpar (Mahbod, T. Pavelka), 40. T. Pavelka (Petružálek, F. Lukeš), 42. Jarůšek (T. Pavelka), rozhodující sam. nájezd Kašpar - 22. M. Beran (Mikuš, Poulíček), 58. Poulíček, 59. Mandát (J. Mikuš, J. Zdráhal). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6011 (vyprodáno).

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 5:4 v prodl. (0:0, 3:2, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Bičevskis (Pláněk, Krošelj), 28. Skalický (Ševc), 32. Najman (P. Kousal), 49. Klepiš (A. Zbořil), 62. Lunter (Najman) - 21. Mueller (Vincour, P. Holík), 32. Mueller (Vincour, Vejmelka), 41. P. Holík (Vincour, Gulaši), 47. Vincour (P. Holík, O. Němec). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Komárek, Frodl. Vyloučení: 6:5, navíc Jeglič (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3683.