Sparta snížila ztrátu na Plzeň na sedm bodů. Karvinou porazila 3:0

16:55
PRAHA - Fotbalisté Sparty porazili ve 14. kole ePojištění.cz ligy na svém hřišti Karvinou 3:0, a přestože zůstali v tabulce pátí, ztrátu na vedoucí Plzeň snížili na sedm bodů. O výhru letenského celku nad nováčkem nejvyšší soutěže se brankami postarali Daniel Holzer, Matěj Pulkrab a David Lafata.

David Lafata zkompletoval výsledek třetím gólem. foto: ČTK

Potupili v derby Liberec. Doufám, že tenhle výsledek udělal panu Peltovi radost, říká Tecl

Sparta se opět musela vypořádat s rozsáhlou marodkou, na níž jsou opory Rosický, Vácha, Frýdek nebo Václav Kadlec.

Kvůli třízápasovému trestu za úder loktem z minulého kola navíc přišla také o klíčového záložníka Dočkala, kterého v sestavě nahradil teprve osmnáctiletý Havelka.

Domácí se už ve čtvrté minutě ujali vedení. Juliš našel před brankou Holzera a ten si připsal první gól za Spartu. Pak Letenští přenechali hru soupeři.

Výsledek 14. kola:

Sparta Praha - MFK Karviná 3:0 (2:0)
Branky:
4. Holzer, 42. Pulkrab, 70. Lafata. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Černý. ŽK: Smrž (Karviná). Diváci: 7238.
Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Michal Kadlec, Costa - Juliš, Mareček, Havelka, Holzer (80. Ch. Frýdek) - Lafata (85. Dudl), Pulkrab (46. Mustedanagič).
Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Hošek, Zelený - Moravec (87. Galuška), Šisler, Okleštěk (11. Smrž), Panák, Eismann (58. Jurčo) - Voltr.

Ve 20. minutě prošel až nečekaně snadno do vápna Moravec, v dobré pozici však vystřelil trestuhodně nad. Z další akce zahrozili hosté znovu. Eismannův centr vypadl brankáři Koubkovi z rukavic, před dotírajícím Moravcem ho ale stihl včas chytit.

Sparta byla blízko druhému gólu ve 35. minutě, Juliš však svou individuální akci na hranici vápna zakončil nepřesnou střelou. Krátce před poločasem už se domácí dočkali. Costa přesprintoval obránce a jeho centr našel zcela osamoceného Pulkraba.

Karviná měla více ze hry i po přestávce, jediným výsledkem ale byl nevýrazný pokus Eismanna. Trest přišel v 70. minutě, kdy se po kombinaci šikovně uvolnil kapitán Sparty Lafata a střelou do protipohybu si připsal už šestý gól v posledních pěti ligových zápasech.

Hosté mohli duel zdramatizovat v 79. minutě, ale volej Voltra v těžké pozici na malém vápně skončil těsně nad. Blízko čtvrté branky byla vzápětí Sparta, ale Mustedanagič trefil tyč.

AC Sparta Praha - Hapoel Beer Ševa. David Lafata slaví.
AC Sparta Praha - Hapoel Beer Ševa (David Lafata se zaťatou pěstí slaví v...

Spartě po vítězství patří v tabulce pátá příčka s bodovým odstupem za čtvrtou Mladou Boleslaví a tříbodovým mankem za třetí Slavií.

Letenští se navíc vítězně naladili na čtvrteční zápas Evropské ligy se Southamptonem, proti kterému si můžou zajistit postup do vyřazovací části.