Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Sparta smetla nesoustředěnou Olomouc, Teplice padly doma

18:11
PRAHA - Sparťanští fotbalisté se dostali do čela ligové tabulky poté, co v utkání 20. kola porazili Olomouc vysoko 4:0.

Fotbalisté Sparty se radují po hubeném vítězství nad Bohemians 1905 foto: ČTK

Hlavním hrdinou vítězného týmu byl reprezentační záložník Libor Sionko, který vstřelil dva góly a za faul Dreksy na něj proměnil Žofčák penaltu. Olomoucký hráč byl za zákrok ve 34. minutě navíc vyloučen.

Sparťané zjevně nabuzeni výhrou v Mladé Boleslavi nastoupili v rozestavení 4-1-4-1, v němž naposledy vyhráli a navíc trenér Chovanec poslal na hřišti i Wilfrieda s Kadlecem, kteří byli v době obratu před šesti dny také na hřišti.

O čtyři branky vyhráli sparťané naposledy přesně před rokem, kdy stejným výsledkem skončil jejich zápas proti Brnu.

Fotbalisté Teplic přišli o vedení v domácí lize.

V zápase 20. kola s Brnem totiž nevyužili velký tlak z druhého poločasu a v závěru sami inkasovali ze standardní situace, kterou hostům doslova darovali. Tři body zajistil hostům v 85. minutě hlavou obránce Jílek.

Teplice tak poprvé v sezoně doma prohrály.

20. kolo

Sparta Praha - Sigma Olomouc 4:0 (2:0)
Branky: 45+1. a 67. Sionko, 35. Žofčák z pen., 58. Wilfried. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Gallo. ŽK: Žofčák, Lačný - Janorka, Rossi, Škerle. ČK: 34. Dreksa (Olomouc). Diváci: 10.404.

SK Kladno - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:0)
Branky: 79. Lička - 54. Bakoš, 64. Limberský, 69. Navrátil. Rozhodčí: R. Hrubeš - Hojsík, Koval. ŽK: Novotný, Bartoš - Limberský, Ševinský. Diváci: 1050.

1. FK Příbram - Baumit Jablonec 1:2 (0:0)
Branky: 48. T. Pilík - 65. Pavlík, 84. Pekhart. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Mencl. ŽK: Plašil, Pleško - Kovařík, Drsek. Diváci: 2714.

FK Teplice - 1. FC Brno 0:1 (0:0)
Branka: 85. Jílek. Rozhodčí: Jech - Ubias, Jiřík. Bez ŽK. Diváci: 4890.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 2:3 (1:1)
Branky: 6. Vulin, 58. Kerič - 13. Fenyk, 54. Dobeš, 71. Jeslínek. Rozhodčí: Franěk - Čecháček, Peřina. ŽK: Kelič, Kerič, Dočkal - Demeter, Fenyk. Diváci: 3920.

FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1) Branka: 22. Horejš. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Vysloužil. ŽK: Tchuř, Neves, Bolf - Laštovka. Diváci: 9317.

Fotbalisté Jablonce otočili utkání v Příbrami a po výhře 2:1 dál zůstávají v boji o mistrovský titul. Domácí poslal do vedení zkraje druhé půle Tomáš Pilík, za sedmnáct minut však vyrovnal hostující kapitán Petr Pavlík a obrat dokonal šest minut před koncem střídající Tomáš Pekhart.

Plzeň nezaváhala a na pražském Strahově porazila Kladno 3:1. Bodově se tak Západočeši dotáhli na čtvrtou Ostravu, která má zápas k dobru. Plzeň triumfovala hlavně díky povedené čtvrthodině během druhého poločasu, když se trefili Bakoš, Limberský a Navrátil.

Kladenskou prohru korigoval záložník Lička. Středočeši po třetí prohře za sebou zůstávají na předposledním, sestupovém místě.