Sparta si z Pardubic odváží výhru 6:2

21:25
PARDUBICE - Hokejisté pražské Sparty se na čtvrtý pokus dočkali v nové sezoně vítězství, když v dohrávce 4. kola extraligy vyhráli na ledě Pardubic 6:2. Pražané zápas rychle rozhodli a už ve 23. minutě vedli 6:1. Nový trenér Sparty Josef Jandač tak slavil první úspěch a navíc proti klubu, v kterém působil v minulé sezoně. Pražané vyhráli v Pardubicích poprvé od dubna 2007.

Sparta foto: ČTK

Do vedení se Sparta, pro kterou byl duel i generálkou před čtvrtečním přípravným duelem s New Yorkem Rangers, dostala už po 109 vteřinách.

Americký útočník Foster prostřelil gólmana Růžičku mezi betony a radoval se ze své premiérové branky v české extralize. V páté minutě fauloval ujíždějícího Koukala Husák a nařízené trestné střílení pardubický kapitán proměnil, ale další minuty patřily Spartě.

V polovině úvodní části se trefil Broš a ve 14. minutě prostřelil Růžičku dokonce ve vlastním oslabení Yorick Treille a pardubická jednička přepustila své místo v brance Koutskému. Ten udržel čisté konto jen dvě a půl minuty, kdy si připsal první zásah v sezoně kanonýr Ton.

Na přelomu první a druhé třetiny přečkali Pražané oslabení a vzápětí zvýšil jejich náskok Tomáš Rachůnek. O 23 vteřin později upravil už na 6:1 jeho bratr Ivan a v rozhodnutém zápase se podařilo domácím už jen zmírnit prohru. Pozorného Pöpperleho překonal až ve 34. minutě v přesilovce Píša.

Závěrečná třetina se hrála jen z povinnosti a příliš vzruchu nepřinesla.

Sparťané mohli šetřil síly před čtvrtečním soubojem se slavným klubem z Manhattanu a Pardubičtí potvrzovali, že se jim zápas nevydařil.

Hokejová Tipsport extraliga

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 2:6 (1:4, 1:2, 0:0) Branky a nahrávky: 5. Koukal z trestného střílení, 34. Píša (Koukal, Kolář I) - 2. Foster (Lapšanský), 10. Broš (Tenkrát, I. Rachůnek), 14. Y. Treille, 16. Ton (Bližňák), 22. T. Rachůnek (Foster), 23. I. Rachůnek (Tenkrát). Rozhodčí: Hradil, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:9, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 9677.

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 3:4 (1:0, 0:2, 2:2) Branky a nahrávky: 8. T. Hertl (M. Čermák, Jaškin), 45. T. Svoboda (V. Růžička ml., Kadlec), 53. T. Svoboda (V. Růžička ml, Roth) - 27. V. Hübl (Lukeš, Kubinčák), 31. Kubinčák (V. Hübl, Lukeš), 47. Hanzl (Jenáček, Trávníček), 54. V. Hübl (Lukeš, Pojkar). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:10, navíc Kalus, Vašíček - Jareš všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3468.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) Branky a nahrávky: 5. Pech (Kumstát), 18. D. Nosek (Pech, Kumstát), 30. Melenovský (Bombic, Skladaný), 44. Melenovský (Kumstát, Pech) - 50. Kalla (Skrbek, Knotek). Rozhodčí: Blecha, Mikula - Jindra, Lhotský. Vyloučení: 6:3, navíc Bartánus (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2457.

1. HC Verva Litvínov 4 3 0 1 0 12:8 10
2. HC Vítkovice Steel 4 2 1 1 0 14:6 9
3. HC Mountfield Č. Budějovice 4 3 0 0 1 13:10 9
4. PSG Zlín 4 2 1 1 0 11:9 9
5. Rytíři Kladno 5 2 1 0 2 12:14 8
6. Bílí Tygři Liberec 5 2 1 0 2 9:14 8
7. HC Kometa Brno 4 1 2 0 1 11:10 7
8. HC Slavia Praha 4 2 0 0 2 12:9 6