Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Sparta si připsala třetí výhru v sezoně, Kometa poprvé padla, doma nestačila na Boleslav

17:30aktualizováno  20:20
PRAHA - Hokejisté Sparty porazili ve 4. kole extraligy Pardubice 4:1. V nové sezoně si tak Pražané připsali třetí výhru, bilance jejich dnešního soka je opačná. Dynamo zatím vyhrálo jen jednou. Sparta vedla po dvou třetinách 3:0, teprve pak se prosadili i hosté, v extralize tak před svými fanoušky porazila Východočechy po dvou prohrách poprvé od ledna 2017.

Hokejisté Sparty porazili Pardubice 4:1. foto: ČTK

Kometa zůstává neporažená. Olomouc porazila po nájezdech

Hokejisté Mladé Boleslavi dosáhli ve čtvrtém kole extraligy na první bodový zisk. Zvítězili v Brně na ledě mistrovské Komety 2:0 brankami Dominika Pacovského a Jakuba Klepiše.

K úspěchu dopomohl hostům kromě kvalitní defenzívy také výborný výkon slovinského brankáře Gašpera Krošelje, který udržel čisté konto. Brňané utrpěli první prohru, doplatili na neproměněné přesilové hry.

Litvínov byl i počtvrté stoprocentní

Hokejisté Litvínova porazili Chomutov 4:1 a jsou tak jediným týmem soutěže, který ještě neztratil ani bod.

Verva se udržela v čele tabulky, Piráti stále čekají na premiérové body a jsou poslední. Dvěma góly se na dnešní výhře Litvínova podílel útočník František Lukeš.

Olomouc poprvé nebodovala

Hokejisté Hradce Králové porazili Olomouc 4:1 a připsali si třetí výhru v řadě.

Naopak Olomouc poprvé v sezoně nebodovala a klesla v tabulce za svého dnešního soupeře. Východočeši, v jejichž sestavě se poprvé objevil útočník Radek Smoleňák, jsou už třetí.

Hokejisté Liberec vyhráli nad Třincem 4:1 a po úvodních dvou zápasech bez bodu i bez gólu uspěli podruhé za sebou.

Vítězným gólem a asistencí k tomu přispěl útočník Marek Kvapil, branku a přihrávku zaznamenal i bek Martin Ševc. Úřadující vicemistr si naopak v nové sezoně připsal třetí prohru.

Poprvé padly i Vítkovice

Hokejisté Plzně vyhráli ve Vítkovicích 2:1 v prodloužení a domácím připravili první prohru i bodovou ztrátu v sezoně.

Ačkoliv domácí vedli po trefě Ivana Baranky, hosté rychle vyrovnali zásluhou Vojtěcha Němce a v prodloužení rozhodl David Stach. Oba týmy zatím dokázaly bodovat ve všech zápasech nové sezony.

Hokejisté Zlína vyhráli na ledě Karlových Varů 4:2, připsali si druhou výhru v sezoně a přeskočili svého dnešního soupeře v tabulce. Hosté o zisku tří bodů rozhodli ve druhé třetině, kdy se střelecky třikrát prosadili.

Výsledky 4. kola:

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
7. Buchtele, 17. Košťálek (Blain, P. Vrána), 35. Piskáček (Jarůšek), 52. Černoch (Kalina, Sill) - 46. Marosz (P. Sýkora). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 8335.
Sparta: Machovský - Blain, Kalina, Košťálek, T. Pavelka, Delisle, Piskáček, T. Dvořák - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Černoch, Sill, Smejkal - Forman, Pech, Kumstát - Kudrna, Klimek, Buchtele.
Pardubice: Kacetl - Cardwell, Wishart, Trončinský, Hrabal, Budík, Čáslava, Holland - Treille, Bubela, T. Svoboda - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Miromanov, Poulíček, Perret - Mandát, Dušek, Vondráček.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Berani Zlín 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
15. Šenkeřík (Kohout), 25. T. Rachůnek (Gríger) - 17. Kubiš (Kulda, M. Novotný), 24. Poletín (P. Sedláček, Valenta), 33. Šlahař (Ondráček, Nosek), 37. Fořt (Ondráček, Šlahař). Rozhodčí: Pešina, Veselý - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3323.
Karlovy Vary: F. Novotný - D. Krejčí, Sičák, M. Rohan, Vágner, Šenkeřík, Kovačevič, Šafář - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, Beránek - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Havránek, Kverka, T. Mikúš.
Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Valenta, Žižka, Matějíček, Řezníček, M. Novotný - Kulda, Fořt, Kubiš - Ondráček, Herman, Šlahař - Poletín, P. Sedláček, Karafiát - Popelka, Fryšara, Werbik.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
13. Bulíř (L. Krenželok, Stříteský), 34. M. Kvapil (Derner, Lenc), 45. Ševc (M. Kvapil), 50. Redenbach (Valský, Ševc) - 19. Adamský (Roberts Bukarts, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 5629.
Liberec: Will - Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc - L. Hudáček, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Valský, Redenbach, Ordoš - Teplý, Lakatoš, J. Vlach.
Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Adámek, D. Musil, Haman, Gernát - Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts - Svačina, Cienciala, Adamský - Hrňa, Viedenský, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik - Roman Vlach.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
15. Baranka (Hrbas, Roman) - 16. V. Němec (Preisinger, Gulaš), 63. Stach (Gulaš). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:9, navíc Olesz 10 minut - Gulaš 10 minut, Allen 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5703.
Vítkovice: Bartošák - Baranka, Hrbas, de la Rose, Šidlík, Trška, Výtisk - Tybor, Roman, Szturc - Olesz, Lev, Schleiss - Dej, Mahbod, D. Květoň - Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal - od 53. navíc Pytlík.
Plzeň: Milčakov - J. Kindl, Čerešňák, Allen, Kaňák, Pulpán, Vráblík - Gulaš, Nedorost, Kantner - Indrák, Kratěna, Stach - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Preisinger.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
13. Vincour (Piché, Koukal), 21. Koukal (Zámorský), 27. Miškář (Zámorský, Berger), 43. Paulovič (Bičevskis, Miškář) - 52. Laš (J. Káňa, J. Knotek). Rozhodčí: Hradil, Kika - Lederer, Ganger. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4420.
Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Piché, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Berger, Bičevskis, Miškář - Paulovič, Kukumberg, Bezúch.
Olomouc: Lukáš - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Dujsík - J. Káňa, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Skladaný, Strapáč, Holec - V. Tomeček, Mráz, Ostřížek.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
54. Pacovský (Dlapa, Kotvan), 60. Klepiš (Jan Hanzlík). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Polák, Špůr. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 7012.
Brno: Langhamer - D. Mikyska, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mallet, P. Holík, Zaťovič - Kašpar, J. Hruška, Plášek - Horký, Nahodil, R. Zohorna - Köhler, L. Čermák, Dočekal.
Mladá Boleslav: Krošelj - Bernad, Jan Hanzlík, Pláněk, Němeček, Dlapa, Kurka, Kotvan - Klepiš, Žejdl, Orsava - Vondrka, Skalický, Pacovský - D. Šťastný, P. Musil, M. Látal - M. Procházka, Najman, L. Pabiška.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
17. F. Lukeš (J. Petružálek), 24. V. Hübl, 26. F. Lukeš (V. Hübl), 56. D. Tůma (Gerhát) - 30. A. Dlouhý (Jank). Rozhodčí: Šír, M. Sýkora - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 6011 (vyprodáno).
Litvínov: Janus - Baránek, Hunkes, Kubát, Šesták, Ščotka, L. Doudera, Romančík - J. Petružálek, J. Mikúš, J. Černý - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, Gerhát, Trávníček - Jurčík, M. Hanzl, Matoušek.
Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Jank, Knot, Štich, Dietz, J. Mrázek, Trefný - Vantuch, V. Růžička ml., Sklenář - Šťovíček, Klhůfek, Tomica - J. Stránský, Huml, A. Dlouhý - Havel, Chlouba, Chrpa.