Sparta sesadila Vítkovice z extraligového trůnu

21:46
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty porazili ve 14. kole extraligy Vítkovice 4:3 po samostatných nájezdech a oplatili tak soupeři porážku z prvního vzájemného duelu.

Sparta - Vítkovice. foto: ČTK

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Netík (D. Výborný, Koreis), 11. Langhammer (Vykoukal, Netík), 45. Langhammer (Latál), rozhodující sam. nájezd Netík - 16. Ujčík (Vrána, Varaďa), 26. Vrána, 38. Sičák (Burger). Rozhodčí: Husička, Mikula - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5, navíc Netík (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6158.

Svým druhým gólem v utkání rozhodl Tomáš Netík, jenž se jako jediný prosadil v rozstřelu. Vítkovice tak přišly o vedení v tabulce.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Adamský, 45. Vlasák (Bomersback) - 15. Erat (Dopita). Rozhodčí: Hribik, Kubeš - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 5:8, navíc Mezei (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6033.

Hokejisté Plzně porazili díky trefě Tomáše Vlasáka ze 45. minuty ve 14. kole extraligy poslední Kometu Brno 2:1. Indiáni navázali po předchozích třech porážkách na úterní vítězství nad Spartou.

Nováček extraligy po výhrách nad Libercem a v Karlových Varech tentokrát vyšel naprázdno a ztrácí na třináctý Litvínov už devět bodů.

HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 45. Pletka (Pech), 51. Dej (Pech) - 7. Bílek (Frolík, F. Kaberle). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 2:6, navíc Kopřiva (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 4168.

Hokejisté Karlových Varů díky trefám Václava Pletky a Rastislava Deje v závěrečné třetině otočili v utkání 14. kola extraligy nepříznivý stav s Kladnem a vyhráli 2:1. Mistrovská Energie se tak dočkala v osmém vystoupení v soutěži v nové hale teprve třetí výhry.

Kladno neproměnilo v utkání dvě trestná střílení.

HC Benzina Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Gerhát (Pilař, Kroupa), 27. V. Hübl (J. Černý, Švarný), 29. Jánský (V. Hübl), 39. Jánský (Reichel, Švarný), 47. Reichel (Lukeš, Jánský) - 23. Gřegořek (Gulaš, Sailer), 60. Ptáček (Vak, Sailer). Rozhodčí: Jebavý, Fraňo - Pavlovič, Kis. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Diváci: 3658.

Hokejisté Litvínova porazili České Budějovice 5:2. V dresu domácích se poprvé objevil zadák Karel Pilař. Jihočeši sice v Litvínově vedli, ale během necelých čtyř minut třikrát inkasovali a domácí poté nezadržitelně směřovali za třemi body. Dvakrát skóroval Peter Jánský.

Oceláři Třinec - Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Martynek (D. Květoň, Peterek), 23. Polanský (Kohn, Zíb), 56. Kohn (Seman, Malec) - 53. Branda (Červenka, Vondrka). Rozhodčí: Minář, Grečko (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Diváci: 3707.

´

Tři využité přesilovky zajistily hokejistům Třince ve 14. kole extraligy vítězství 3:1 nad Slavií. I Pražané dosáhli jediné trefy při početní výhodě, trefa Daniela Brandy však přišla až sedm minut před koncem a Ladislav Kohn ji navíc hned vygumoval třetí brankou na opačné straně. Domácí poprvé představili posilu Radka Bonka, který se do statistik nijak nezapsal.

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Rachůnek (Kollár), 27. Sivák (Nosek, Švrček), 33. Rachůnek (Kollár, Švrček), 60. Kubiš - 16. P. Sýkora (Píša), 31. Zohorna (Nakládal, Havíř). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5271.

Hokejisté Zlína vyhráli v zápase 14. kola extraligy nad Pardubicemi 4:2 a dostali se po porážce Vítkovic na ledě Sparty do čela extraligy. Dvěma góly se na vítězství Beranů podílel útočník Ivan Rachůnek, který v 33. minutě zaznamenal v přesilové hře i rozhodující trefu. Eaton vyšel bodově naprázdno po předchozích pěti výhrách za sebou