Sparta se topí v krizi, v Litvínově padla 1:2. Venku ještě nevyhrála

20:58
LITVÍNOV - Hokejisté Litvínova porazili v předehrávaném utkání 9. kola extraligy Spartu 2:1 a nejméně do pátku se posunuli na osmé místo tabulky. Severočeši si díky gólu a asistenci Petera Jánského připsali čtvrtou domácí výhru v sezoně, Pražané prohráli i páté utkání venku.

Litvínov - Sparta. foto: ČTK

V sestavě domácích se po jednozápasovém trestu objevil útočník Jánský, trenéři jej však zařadili až do čtvrté formace. Ani on však nezabránil tomu, že Benzina poprvé v sezoně nevyhrála v domácím prostředí první třetinu. Zápasu od počátku kralovali spolehliví brankáři Jaroslav Hübl a Pöpperle.

Předehrávka 9. kola hokejové extraligy

HC Benzina Litvínov - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Jenáček (Skuhrovec, Jánský), 41. Jánský (V. Hübl) - 49. Výborný (Jan Hanzlík, O'Brien). Rozhodčí: Šindler, Souček - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3428.

Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Kubát, Pojkar, Jareš, Švarný, Kousalík, Skuhrovec, Gula - Lukeš, V. Hübl, Jenáček - Majdan, Kracík, Kubinčák - J. Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal (34. Macholda), Gulaši, O'Brien, Jan Hanzlík, Salcido, Philipp - Kůrka, Broš, Bartánus - Smoleňák, D. Výborný, Ton - Hlaváč, Hlinka, Ručinský - Y. Treille, Koreis, Hromas. Trenéři: Holaň a Volek.

Oba si sice připsali poměrně dost zákroků (13 a 12), velké gólové šance však likvidovat nemuseli. V 10. minutě skončila Hlinkova bekhendová střela těsně vedle, Kracíkovu samostatnou akci ukončila na brankovišti srážka se spoluhráčem Majdanem.

Ve druhé části se Jánský posunul do elitní formace a ve 24. minutě se podílel na první brance Litvínova. Sekundu před koncem úvodní přesilové hry zápasu skončila za Pöpperlem zřejmě tečovaná střela Skuhrovce od modré čáry. V početních výhodách se mohla prosadit i Sparta. Gólové šance si však Pražané nedokázali vytvořit ani proti severočeské čtveřici a názorně dokumentovali, že je start soutěže nezastihl v optimální formě a pohodě.

Bezprostředně po skončení druhé výhody se navíc do brankové příležitosti dostal z trestné lavice se vracející Rindoš. Pöpperle však jeho šanci zlikvidoval. Hned v úvodu třetí třetiny si brankář Sparty vybral slabší chvilku, když jej překvapila střela Jánského a Litvínov se přiblížil čtvrté domácí výhře v sezoně. Severočeši následně mohli přidat další branky, ale nepodařilo se jim to a sami inkasovali.

V přesilové hře snížil Výborný, který tečoval Hanzlíkovo nahození. Pražané poté přidali, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Připsali si tak pátou čtvrtou porážku z pěti duelů.