Sparta se prvním poločasem ukolébala, Jablonec dvoubrankový rozdíl stáhl a bere bod

Zleva Libor Kozák ze Sparty a Miloš Kratochvíl z Jablonce. foto: ČTK

Zlín - Fotbalisté Sparty v utkání 16. ligového kola neudrželi dvougólový náskok a v Jablonci remizovali 2:2. Pražané tak nevyužili šanci soupeře bodově dotáhnout v tabulce a jsou pátí s tříbodovou ztrátou na čtvrté Severočechy. Na třetí místo se po páteční výhře 2:1 nad Bohemians 1905 posunula Mladá Boleslav. Poslední Opava remizovala bez branek v Příbrami a Zlín udolal Olomouc 1:0.
  16:52

Sparta vedla v Jablonci v 17. minutě 2:0 po gólech Libora Kozáka s Martinem Frýdkem, ale po přestávce srovnali střídající Janové Matoušek a Chramosta. Letenští ztratili body po dvou ligových výhrách za sebou.

Mladá Boleslav udolala Bohemians 1905, i když prohrávala. Hosty poslal ve 12. minutě do vedení David Bartek, ale na začátku druhé půle během dvou minut otočili stav Muris Mešanovič a Lukáš Budínský. V třetí nastavené minutě byl vyloučen hostující Michael Junior Ugwu. „Klokani“ nevylepšili bilanci venku, kde získali v sezoně jen bod a jsou dvanáctí.

Stejně bodů jako pátá Sparta má šestá Ostrava, která v pátek ve slezském derby porazila Karvinou 3:0. Baník rozhodl třemi standardkami: úvodní dvě ligové branky dal Jakub Pokorný, ve druhé půli se z přímého kopu trefil Jiří Fleišman. Karviná v nejvyšší soutěži popáté za sebou nebodovala ani neskórovala a zůstala předposlední. Ostrava po třech kolech zvítězila.

O bod poslední je Opava po bezbrankové remíze v Příbrami. Oba týmy prodloužily čekání na vítězství v nejvyšší soutěži - Středočeši na devět a Slezané dokonce na 14 utkání. Opavští navíc už 490 minut nedali ligový gól. Čtrnáctá Příbram má o tři body více než Slezané.

O výhře Zlína nad Olomoucí rozhodl v 87. minutě Jakub Kolář, který si připsal premiérovou branku v nejvyšší soutěži. Zlín v lize zvítězil po devíti zápasech a posunul se na třinácté místo tabulky. Olomouc, která byla po většinu utkání lepším týmem, čeká výhru už sedm kol a je desátá.

Zleva Jan Řezníček z Opavy a Jan Rezek z Příbrami.
Zleva Ondřej Zmrzlý z Olomouce a Vachtang Čanturišvili a Lukáš Bartošák ze...

Program 16. kola před reprezentační pauzou uzavřou tři nedělní zápasy. Od 14:30 Plzeň přivítá Liberec a České Budějovice Slovácko, od 17:00 pak neporažený lídr tabulky Slavia hostí Teplice.