Slavia obrala Spartu o body. Vybojovala remízu 1:1

15:37aktualizováno  17:45
PRAHA - Fotbalisté Sparty remizovali v pražském derby na Slavii 1:1. Červenobílé poslal v duelu 22. kola nejvyšší soutěže do vedení ve 14. minutě Latka, Letenským zachránil ligovou neporazitelnost v novém Edenu čtvrt hodiny před koncem Přikryl. Sparta udržela vedení v tabulce, Liberec ji ale může v případě výhry nad Bohemians 1905 dotáhnout na jediný bod. Slavia čeká na tři body už devět kol a zůstává desátá.

Martin Latka vstřílí první gól zápasu foto: ČTK

Letenští okupují samotné čelo soutěže a každá ztráta pro ně může být klíčová. Na druhý Liberec, jenž dnes zdolal Bohemians 3:0, mají nyní náskok jednoho bodu a deseti na třetí Plzeň.

Oba celky v tabulce dělilo před zápasem propastných 25 bodů, na trávníku to však znát nebylo. Slavia byla v úvodu aktivní, nebezpečná ze standardních situací a dobře kombinovala. Už ve třetí minutě vypálil do břevna útočník Böhm, ovšem z ofsajdové pozice.

Ve 14. minutě se už ale domácí po zásluze vedoucí branky dočkali. Trestný kop od autové čáry zahrál Nitrianský přesně na hlavu Latky, jenž míč lehkou tečí uklidil za gólmana Vaclíka.

Fotbalisté Slavie oslavují branku Martina Latky

O deset minut později se do první příležitosti dostali i sparťané. V takřka totožné situaci, z níž Latka otevřel skóre, hlavičkoval Kweuke, ovšem toho narozdíl od Vaclíka po centru Krejčího vychytal pohotový debutant Berkovac, jenž mezi tyčemi nahradil Čontofalského.

V samotném závěru prvního dějství mohl tým z Letné srovnat, ale ve velké šanci z hranice pokutového území zamířil Pamič mimo.

Slavia - Sparta 1:1

Branky: 14. Latka - 74. Přikryl. Rozhodčí: M. Paták - Zlámal, Moláček. ŽK: Blažek (Slavia). Diváci: 16.516.

Slavia: Berkovec - Dostál, Latka, Hubáček, Čonka - Cicman, Petrák (68. Milutinovič) - Nitrianský, Jarolím, Blažek (88. Trubila) - Böhm (79. Pospěch). Trenér: Poustka.

Sparta: Vaclík - Holek, J. Brabec, Jarošík, Pamič - Hušbauer - Přikryl, Matějovský, Krejčí - Kerič (85. Grajciar) - Kweuke (67. Kadlec). Trenér: Hašek.

Hosté z Letné nechtěli dopustit třetí jarní prohru a stejně jako v minulých zápasech i dnes jejich hra nabrala na kvalitě až s průběhem hry. V druhém poločase slávisty další hlavičkou vystrašil Jarošík a pak Hušbauerovu tvrdou ránu zase zneškodnil Berkovec.

Ten už potom své čtvrté čisté konto neuhájil, čtvrt hodiny před koncem poprvé v ligové kariéře dostal branku. Střela Krejčího se od břevna odrazila k Přikrylovi, který Spartu spasil gólem ve čtvrtém soutěžním zápase za sebou.

To už Sparta na hřišti neměla útočníka Kweukeho, místo kterého naskočil uzdravený Kadlec. Slavia ještě mohla kontrovat, jenže Blažek po rohu mířil těsně vedle. Slávisté tak ani v šestém pražském derby v ročníku nepoznali radost z výhry.

Na derby dorazilo 16.516 diváků a před zápasem s nimi žádné potíže nebyly.

Fanoušci Sparty dojeli z Letné metrem na stanici Strašnická, odkud se v průvodu vydali na nedaleký slávistický stadion. Podle policie se jejich pochod obešel bez incidentů.

Další zápasy 22. kola

Slovan Liberec - Bohemians 1905 3:0 (1:0)
Branky
: 17. Gebre Selassie, 53. Bosančič, 76. Nezmar. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Slavík. ŽK: Rilke, Rabušic - Lukáš, Moravec. Diváci: 5508.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Breznaník - Šural, Vácha, Bosančič (78. Liška), Rilke (74. Ndemen) - Štajner - Rabušic (84. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka (36. Kraják) - Moravec, Budínský, Abraham, Borek (82. Kaufman), Bartek - Vyhnal (26. Hartig). Trenér: Weber.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka
: 58. Hlúpik. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Peřina. ŽK: Volešák, Kubáň, Heča - Vrťo. ČK: 76. Volešák. Diváci: 6355.

Slovácko: Heča - Reinberk, Mezlík, Trousil, Kubáň - Volešák, Kordula (29. Hlúpik), Daníček, Pavelka - Lukáš (59. Čtvrtníček, 89. Franta), Došek. Trenér: Soukup.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Frydrych, Adámik, Vomáčka, Zawada - Greguš, Droppa - Vrťo (72. Kraut), Fantiš, Kukec (79. Limanovský) - Magera. Trenér: Malura.