Sparta pyká za chuligány, bude jeden zápas bez diváků, kapitán Šural nesmí hrát 4 zápasy

14:12
NYON - Fotbalová Sparta Praha kvůli výtržnostem fanoušků v nedávném 2. předkole Evropské ligy se Spartakem Subotica bude muset odehrát příští domácí utkání v pohárech bez diváků. Disciplinární komise navíc letenskému klubu udělila hned dvě pokuty 50 tisíc eur, což je dohromady v přepočtu přes dva a půl milionu korun. Sparta o tom informovala na svém webu.

Nespokojení fanoušci vtrhli proti Subotici na hřiště foto:  Michal Šula, MAFRA

Sparťanští fanoušci se dopustili nepřístojností v obou zápasech se srbským klubem. První pokutu UEFA klubu udělila za to, že v sektoru pro hostující fanoušky došlo k výtržnostem po úvodním utkání v Novém Sadu, kde Subotica hrála domácí duely v pohárech.

V domácí odvetě na Letné pak letenští příznivci ze sektoru za brankou v druhé půli krátce po penaltě proti pražskému klubu vnikli za hrací plochu a na několik minut přerušili zápas. Za to klub dostal rovněž pokutu.

Disciplinárnímu trestu se nevyhnul ani kapitán Sparty Josef Šural. Letenský útočník si nezahraje nejbližší čtyři zápasy soutěží UEFA za vyloučení po závěrečném hvizdu domácí odvety. Tu Pražané vyhráli 2:1, ale to v součtu s úvodní porážkou 0:2 k postupu nestačilo.

Josef Šural přemlouvá fanoušky Sparty, aby se vrátili na tribuny.