Sparta prohrála po hrubce Holka v Jihlavě. Ta Letenské porazila poprvé v historii

18:55aktualizováno  22:30
PŘÍBRAM - Fotbalisté Jihlavy ve 24. kole ePojištění.cz ligy porazili na svém hřišti pražskou Spartu 1:0 a připsali si tak vůbec první výhru ve vzájemných zápasech v historii.

Trenér Petr Rada nedokázal minelu Maria Holka pochopit. foto: MAFRA

Slavia je posledním semifinalistou MOL Cupu, Karvinou přestřílela 5:2

O jejich vítězství rozhodla ve 47. minutě hrubá chyba stopera Maria Holka, jehož obral o míč Petr Hronek a přihrál míč před prázdnou bránu Davisi Ikaunieksovi. A ten stoprocentní šancí nepohrdl.

Vysočině tak vyšla premiéra pod novým trenérem Josefem Jinochem. V tabulce se domácí udrželi na předposledním místě před Příbramí a ztrácejí už jen bod na čtrnáctý Hradec Králové, který bude hrát v pondělí na Slavii.

Sparta vs. Brno, 23. kolo první fotbalové ligy: Petr Rada a Tiemoko Konaté.
Sparta vs. Brno, 23. kolo první fotbalové ligy: Michal Kadlec dává první gól...

Sparta v lize venku nezvítězila v osmém z posledních devíti zápasů a její manko na vedoucí Plzeň může narůst už na třináct bodů.

Fotbalisty Příbrami dělí už jen tři body od záchrany. Po podzimu beznadějně poslední tým tabulky porazil doma Karvinou 4:2 a šest kol před koncem soutěže ztrácí už jen tři body na čtrnáctý Hradec Králové.

Výsledky 24: kola:

Vysočina Jihlava - Sparta 1:0 (0:0)
Branka:
47. Ikaunieks. Rozhodčí: Marek - Mokrusch, Antoníček. ŽK: Karavejev, Vácha, Šural (všichni Sparta). Diváci: 4101.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)
Branky:
21. Železník - 54. Krch. Rozhodčí: Proske - Kotík, Kříž. ŽK: Vukadinovič, Matějovský, Stronati, Mebrahtu, Jánoš - Krch, Bartek, Jindřišek. Diváci: 3873.

1. FK Příbram - MFK Karviná 4:2 (1:1)
Branky:
33. Jiránek, 54. Suchan, 69. Rezek, 74. Linhart - 15. Panák, 89. Jovanovič. Rozhodčí: Machálek - Hrabovský, Peřina. ŽK: Kvída, Suchan - Šisler. Diváci: 1928.

Fastav Zlín - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky:
50. Fillo, 75. Jeřábek. Rozhodčí: Ardeleánu - Dobrovolný, Myška. ŽK: Beauguel - Ljevakovič. Diváci: 3792.

Zbrojovka Brno - FK Jablonec 2:0 (1:0)
Branky:
17. Taščij, 76. Řezníček. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Boček. ŽK: Vraštil, Polák, Řezníček - Jiráček, Trávník. Diváci: 3133.

Středočeši tak bodovali popáté z posledních šesti domácích utkání a přiblížili se na tři body čtrnáctému Hradci Králové, který má pondělní dohrávku na Slavii k dobru.

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali s Bohemians 1905 1:1. Domácí poslal do vedení v 21. minutě Lukáš Železník, ale v 54. minutě srovnal Daniel Krch.

V předposlední minutě neproměnil penaltu hostující Josef Jindřišek. „Klokani“ i tak bodovali také ve druhém utkání pod vedením nového kouče Martina Haška a získali cenný bod v boji o záchranu. Naopak Boleslav doma podruhé jen remizovala a má už jen dvoubodový náskok před pátými Teplicemi.

Fotbalisté Teplic vyhráli v přímém souboji o páté místo ve Zlíně 2:0 a v tabulce se posunuli o dva body před dnešního soupeře. V 50. minutě otevřel skóre Martin Fillo a čtvrthodinu před koncem pojistil vítězství Severočechů Michal Jeřábek.

„Ševci“ prodloužili své čekání na vítězství už na deset kol, ve kterých vstřelili pouze dva góly. Naopak Teplice z posledních čtyř zápasů získaly deset bodů.

Fotbalisté Brna porazili Jablonec 2:0. Domácí poslal v 17. minutě do vedení ukrajinský útočník Borys Taščij a pojistku přidal čtvrthodinu před koncem Jakub Řezníček.

Zbrojovka se dočkala teprve čtvrté výhry v ligové sezoně, první po pěti kolech a vzdálila se dnu tabulky. Sedmý Jablonec naopak po čtyřech zápasech poprvé nebodoval.