Sparta přišla o výhru v 92. minutě. Plzeň se poprvé dostala do čela tabulky

16:25aktualizováno  22:08
BRNO - Fotbalisté Sparty přišli v 92. minutě o výhru v 9. kole ePojištění.cz ligy na hřišti Brna, gól Aloise Hyčky na 3:3 však padl z evidentního ofsajdu. Sparta tak nedokázala navázat na čtvrteční výhru 3:1 v Evropské lize proti Interu Milán. Sparta tak už čtyři zápasy v lize čeká na vítězství.

Fotbalisté Brna se radují z gólu. Vyrovnávací branku na 3:3 vstřelil Alois Hyčka (vlevo) foto: ČTK

Ke sporáku, vzkázal sparťan Vácha chybující sudí Ratajové po gólu Brna z ofsajdu

Sparta otočila výsledek v závěru prvního poločasu po gólech Ondřeje Mazucha a Bořka Dočkala a v 88. minutě zajistil letenskému celku jednobrankový náskok střídající Matěj Pulkrab. Za domácí tým se vedle Hyčky trefili Michal Škoda a Jakub Přichystal,

Brněnský útočník Jakub Řezníček navíc trefil břevno a po změně stran neproměnil penaltu.

Nový trenér Sparty Holoubek vsadil na stejnou sestavu, která ve čtvrtek porazila v Evropské lize Inter Milán. Pouze ve středové řadě zraněného Frýdka nahradil Mareček.

Ke změnám sáhl i brněnský kouč Habanec a k ligové premiéře postavil teprve sedmnáctiletého Krejčího. Po doléčení zranění se do sestavy po třech týdnech vrátil Štohanzl a na místě stopera nastoupil zkušený Polák.

Sparta začala hodně vlažně a nechala se zaskočit agresivitou a dravostí soupeře.

9. kolo ePojištění ligy:

Zbrojovka Brno - Sparta Praha 3:3 (1:2)
Branky:
4. Škoda, 80. Přichystal, 90+2. Hyčka - 34. Mazuch, 42. Dočkal, 88. Pulkrab. Rozhodčí: Královec - Kotík, Ratajová. ŽK: Jakub Šural - Mazuch. Diváci: 9:223.

Slovan Liberec - FK Teplice 2:0 (0:0)
Branky:
56. Folprecht, 60. Breite. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Boček. ŽK: Hovorka - Kodeš, Červenka, Kučera, Vondrášek. Diváci: 2936.

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 4:1 (3:0)
Branky:
41. a 53. Krmenčík, 31. Hejda, 43. vlastní Chleboun - 83. Schwarz. Rozhodčí: Proske - Antoníček, Melichar. ŽK: Hořava, Krmenčík - Mudra, Chleboun. Diváci: 9393.

Už ve 4. minutě Řezníček po úniku z pravé strany našel volného Škodu, na jehož přízemní střelu brankář Koubek nedosáhl. Řezníček dělal hostům velké problémy i nadále a o dvě minuty později technickou střelou trefil břevno.

Ve 34. minutě se odrazil míč a z hranice trestného území Mazuch střelou k tyči vyrovnal. I když Zbrojovka zahrozila rychlými protiútoky, v závěru poločasu Sparta výsledek otočila.Z počátečního útlumu se Pražané probrali po čtvrthodině hry, postupně získali územní převahu, v koncovce jim ale chyběla přesnost. Brněnská obrana však pod tlakem ztrácela předcházející jistotu.

Ve 42. minutě brankář Melichárek zbytečně brzy vyběhl proti Dočkalovi, jenž svůj únik po pravé straně zakončil přesným obloučkem.

Po změně stran opět převzala iniciativu Zbrojovka. V 51. minutě po akci Štohanzla zahrál Mazuch v trestném území rukou, Řezníček však z nařízené penalty minul.

Sparta se poté soustředila především na udržení náskoku, ale Brnu se přesto v 80. minutě podařilo zásluhou Přichystalovy střely vyrovnat.

Sparta v závěru vrhla veškeré síly do útoku a když se dvě minuty před koncem prosadil Pulkrab, sahala i po tříbodovém zisku. Zbrojovce se však v zoufalém posledním náporu podařilo srovnat, když se nejlépe v trestném území orientoval Hyčka.

Plzeň jde díky výhře nad Hradcem do čela

Fotbalisté Plzně se probojovali na první místo ligové tabulky. Obhájcům titulu k tomu pomohla výhra 4:1 nad Hradcem Králové, po které mají o jediný vstřelený gól lepší skóre než druhá Mladá Boleslav.

Utkání rozhodli už v prvním poločase, kdy se trefili Lukáš Hejda, Michael Krmenčík a vlastní gól si vstřelil Jakub Chleboun.

V čele neúplné tabulky je Mladá Boleslav, Zlín získal pouze bod

Po změně stran se podruhé v utkání prosadil Krmenčík. Za Východočechy v závěru už jen snížil Petr Schwarz. Plzeň tak porazila Hradec podeváté za sebou a připsala si pátou ligovou výhru v řadě. V soutěžních zápasech pak inkasovala poprvé po 529 minutách.

Trenér Plzně Roman Pivarník po předchozích dvou nepřesvědčivých výkonech s Teplicemi a Austrií Vídeň udělal v sestavě hned několik změn.

Po delší době dostali šanci od začátku Řezník, Hromada, Krmenčík či Kopic. K jubilejnímu 300. ligovému utkání pak nastoupil Petržela.

A právě reprezentační záložník se po pomalejším rozjezdu stal klíčovou postavou, když byl u všech čtyř branek.

Slovan se dočkal druhé ligové výhry

Fotbalisté Liberce porazili v severočeském souboji Teplice 2:0. Skóre otevřel v 56. minutě Zdeněk Folprecht a za čtyři minuty se proti bývalému klubu trefil Radim Breite.

Slovan, který byl do úterý kvůli infekčnímu onemocnění v karanténě, se dočkal teprve druhé výhry v ligové sezoně a poskočil na třinácté místo tabulky. Naopak Teplice potřetí za sebou prohrály a na jedenácté příčce mají jen o bod více než Liberec.