Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Sparta přezimuje po výhře nad Teplicemi na třetím místě. Liberec prohrál v Jihlavě

17:00
PRAHA - Fotbalisté Sparty zakončili ligový podzim vítězstvím, když si v dnešním utkání 16. kola poradili doma s Teplicemi 2:1. O výhře rozhodli Michal Kadlec s Davidem Lafatou, za hosty v závěru snížil David Vaněček. Letenský celek se tak v tabulce posunul na třetí místo a na druhou Slavii ztrácí tři a na první Plzeň čtyři body.

David Lafata desátým gólem v tomto ročníku rozhodl o výhře Sparty. foto: ČTK

Slavia naprosto zdevastovala Zlín. Série dvanácti výher v řadě je úžasná, říká Šilhavý

Vedoucí obhájce titulu však má večerní zápas s Bohemians 1905 k dobru.

První poločas patřil Spartě, která začala tlakem, ale pořádnou šanci z něj nevytěžila. Poprvé zahrozil až v 31. minutě Lafata a hostující brankář Grigar jeho pokus skvěle vyrazil.

V 37. minutě ale teplický gólman po rohovém kopu prohrál souboj s Michalem Kadlecem, který hlavou poslal domácí do vedení.

Český reprezentant si tak připsal první gól od květnového příchodu do Sparty, kam se vrátil po osmi letech v zahraničí. Navíc ukončil dva zápasy trvající teplickou neprůstřelnost.

Výsledky 16. kola:

Sparta Praha - FK Teplice 2:1 (1:0)
Branky:
37. Michal Kadlec, 57. Lafata - 89. Vaněček. Rozhodčí: Jílek - Melichar, Hájek. ŽK: Čermák, Pulkrab, Holek - Vaněček, Krob. Diváci: 7522.

Zbrojovka Brno - MFK Karviná 1:1 (0:0)
Branky:
90. Vraštil - 47. Šisler. Rozhodčí: Ardeleánu - Pochylý, Šimáček. ŽK: Janečka, Zelený (oba Karviná). Diváci: 2949.

Vysočina Jihlava - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka:
12. Hronek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Urban. ŽK: Urblík, Rosa - Ekpai, Komličenko. Diváků: 2033.

Do druhého poločasu vstoupily lépe Teplice, ale bez výsledku. V 57. minutě navíc Pulkrab vystihl špatnou rozehrávku hostů a Lafata se po jeho přihrávce sám před Grigarem nemýlil.

Kapitán Sparty se desátou brankou v ligové sezoně dotáhl na první místo tabulky střelců, o které se dělí s Michalem Škodou z Brna.

Třetí branku mohl dorážkou zblízka přidat Juliš, ale těsně přestřelil. Když pak vedle hlavičkoval i střídající Mustedanagič, dočkaly se Teplice alespoň snížení. Po Krobově centru v 89. minutě propadl míč až k Vaněčkovi, který ho uklidil do prázdné branky.

Sparta si připsala v lize čtvrté domácí vítězství za sebou a naladila se na čtvrteční poslední vystoupení v Evropské lize s Interem Milán, ke kterému nastoupí už s jistotou postupu do jarního play off.

Teplice naopak venku po třech zápasech prohrály a v tabulce jsou šesté.

AC Sparta Praha - Hapoel Beer Ševa. David Lafata slaví.
AC Sparta Praha - Hapoel Beer Ševa (David Lafata se zaťatou pěstí slaví v...

Jihlava ztrácí na záchranu už jen dva body

Fotbalisté Jihlavy slaví druhou výhru v sezoně. V posledním utkání podzimu doma porazili Liberec 1:0 gólem Petra Hronka a získali větší klid na zimní přestávku, když na předposledním místě ztrácí už jen dva body na místa záchrany.

Naopak Liberec potvrdil nepovedený podzim a s 15 body je třináctý.

Brno prodloužilo podzimní mizérii

Fotbalisté Brna remizovali na domácím trávníku s Karvinou 1:1 a prodloužili svou podzimní výsledkovou mizérii na sedm zápasů bez vítězství. Karvinou poslal do vedení ve 47. minutě Jan Šisler, bod zachránil Brnu gólem v 90. minutě Lukáš Vraštil.

Zbrojovka přezimuje na čtrnáctém místě. Naopak nováček z Karviné navázal na svůj úspěch z českého poháru a upevnil si pozici v horní polovině tabulky.