Sparta přestřílela Liberec. Před rekordní návštěvou

20:04aktualizováno  20:56
PRAHA - Přesilovkové góly dovedly hokejisty pražské Sparty k výhře v zápase 42. extraligy nad Libercem 6:4. Vedoucí tým před rekordní návštěvou sezony (11.514 diváků) využil čtyři početní výhody a dočkal se proti Severočechům první výhry v normální hrací době po téměř dvou letech. V předešlých sedmi vzájemných zápasech se jí to nepodařilo.

Adam Lapšanský střílí gól Marku Pincovi foto: ČTK

Zápas byl stejně jako v pátek v Tipsport areně součástí akce Sparta vzdává hold odvaze hasičů, policistů, záchranářů a příslušníků armády a zřejmě i díky tomu jej sledovala rekordní návštěva sezony. Všichni uvedení totiž měli vstup zdarma, navíc Sparta hrála ve speciální edici dresů, které budou vydraženy a výtěžek získá nadace policistů a hasičů.

Sparta - Liberec 6:4

Branky a nahrávky: 14. Milam, 14. Lapšanský (I. Rachůnek), 30. Pacovský (Broš), 40. Bližňák (Tenkrát, Ton), 50. Y. Treille (Foster, Milam), 58. Pacovský (Broš, I. Rachůnek) - 11. Bartovič, 46. Kudrna (Čakajík, Trončinský), 57. Bartovič (P. Nedvěd, Kudrna), 60. Vak.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:9, navíc D. Kočí - Štich oba 10 min., oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 11.514.

Pražanům v úvodu k náporu pomohly přesilové hry, otevřít skóre se jim ale nepodařilo. Naopak v 11. minutě na útočné modré chyboval Kočí a Bartovič zakončil svůj brejk gólově. Liberec následně ožil, před Pöpperlem bylo rušno, ale druhou branku se Tygrům přidat nepodařilo.

Následně zasáhl Říha vysokou holí Formana, dostal dva menší tresty a Sparta obě přesilovky rychle využila. Nejprve po šesti sekundách vyrovnal Milam, druhý trest ukončil o dvanáct sekund později Lapšanský. Třetí gól mohl přidat v 17. minutě Broš, z otočky ale trefil pouze tyč.

Na další gól si tak fanoušci museli počkat do poloviny zápasu a padl opět v přesilové hře, kterou Sparta bleskově využila. Již po sekundě Moravcova trestu zvýšil Pacovský, k němuž se dostal puk po Brošově vyhrané buly. V početní výhodě, 38 sekund dokonce dvojnásobné, mohl Liberec snížit.

Pöpperle ale potvrzoval formu posledních týdnů, Sparta navíc v oslabení tradičně výborně bránila. Ve 36. minutě se ovací dočkal Kočí, který se popral se Štichem. V NHL bitkami ošlehaný sparťanský bek sice pěstní výměnu u liberecké střídačky vyhrál, velká bitka to ale nebyla. Ani jeden z hráčů ani neputoval do kabin. Dalšího aplausu se sparťané dočkali ve 40. minutě, kdy pohotově dorážející Bližňák zvýšil na 4:1. Opět v přesilové hře.

Ve třetí třetině sice hosté snížili na 2:4, ale žádné drama se nekonalo. Yorick Treille vydařenou individuální akcí přidal pátý gól Sparty. Liberec poté snížil na rozdíl dvou branek ještě jednou, ale následně opět inkasoval. Při power play se podruhé mezi střelce zapsal Pacovský. Deset sekund před koncem se Kočí se Štichem poprali podruhé a opět vyhrál domácí hráč. Většině diváků tak unikla skutečnost, že na druhé straně kluziště Liberec vstřelil čtvrtou branku.

Další zápasy 42. kola

Rytíři Kladno - PSG Zlín 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Hovorka (M. Látal, Knotek), 47. Posmyk, 52. Lukáč (Kalla) - 32. Hamrlík (Leška), 57. Holík (Melenovský, Köhler). Rozhodčí: Hrubý, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2627.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Ujčík (J. Káňa, Kudělka), 33. R. Hruška (Klimek, Malík). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 3965.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 4:3 (3:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Vykoukal (Duda, Jan Kovář), 1. Johnson (Jiří Hanzlík, Martin Straka), 10. Vykoukal (Jan Kovář, Duda), 52. Petruška (Marušák) - 19. L. Čermák (Dlouhý), 46. Vašíček (Holec, Erat), 56. T. Svoboda (Bičánek, Divíšek). Rozhodčí: Šír, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6204.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 2:1 v prodloužení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky
: 11. Polanský (Orsava, Richter), 61. Peterek (M. Hořava, Zíb) - 36. Kuchejda (Burian). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2345.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...