Sparta porazila také slavný Zenit Petrohrad a v přípravě ještě neprohrála

20:03
PRAHA - Cenný výsledek uhráli v dalším přípravném utkání fotbalisté Sparty. Na soustředění ve Španělsku porazili Zenit Petrohrad, v současnosti druhý tým ruské ligy, 2:0. O branky se postarali Dočkal a Juliš a Sparta zůstává v přípravě neporažená.

Spartě se v přípravě daří - ilustrační foto. foto: ČTK

Zápas hraný na stadionu v Benidormu hodně ovlivnily dva penaltové momenty. První přišel ve 25. minutě, kdy Šatov ve vápna fauloval Karavajeva, míč si na puntík postavil Dočkal a nemýlil se.

Podruhé odpískal rozhodčí faul v šestnáctce krátce po zahájení druhého poločasu, kdy Costa poslal na zem Kokorina, ale tentokrát z toho gól nebyl: Koubek totiž Criscitovu střelu k tyči dokázal vyrazit.

Výsledky přípravných zápasů

Sparta - Zenit Petrohrad 2:0 (1:0)
Branky: 24. Dočkal z pen., 65. Juliš.

Sparta: Koubek – Karavaev, Mazuch, M. Kadlec (72. Havelka), Costa (63. Vatajelu) – Néstor (87. Hybš), Vácha (72. Holek), Čermák, Dočkal, Konaté – Juliš (79. Lafata). Trenéři: Požár a Holoubek.

Vasas Budapešť - Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 34. Ádám z pen. - 20. Přikryl, 60. Takács, 62. Mebrahtu.

Mladá Boleslav: I. poločas: Vejmola - Pauschek, Da Silva, Stronati, Keresteš - Takács, Mareš - Vukadinovič, Valenta, Přikryl - Chramosta.

II. poločas: Šeda - Jánoš, Čmovš, Stronati (61. Hůlka), Fleišman - Takács (61. Levin), Matějovský - Nečas, Chramosta (61. Mebrahtu), Fabián - Železník. Trenér: Svědík.

Brno - Těrek Groznyj 1:3 (1:1)
Branky: 26. Řezníček - 50. a 62. Balaj, 35. Mbengue.

Sestava Brna: Melichárek - Štohanzl, Vraštil, Pavlík, Jablonský - Buchta, Zavadil (65. Sedlák) - Litsingi (46. Přichystal), Škoda, Lutonský - Řezníček (74. Rybička). Trenér: Habanec.

Místo vyrovnávacího gólu pak Zenit pětadvacet minut před koncem inkasoval podruhé. Karavajevovu střelu z úhlu ještě brankář Lodygin vyrazil, ale jen k Julišovi, který zblízka hlavou dostal míč do sítě.

Sparta mohla nakonec zvítězit i vyšším rozdílem, kdyby minutu před koncem Dočkalův přímý kop neskončil na břevně.

Trenéři Požár s Holoubkem nasadili sestavu, která by se už mohla blížit té pro začátek jarní části sezony. Do čtyřčlenné obrany se po návratu z mistrovství Afriky už vrátil Costa, který odehrál víc než hodinu, pak ho střídal Vatajelu. V záloze obsadili kraje Néstor a Konaté, v útoku dostal od první minuty šanci Juliš.

Sparta proti silnému soupeři obstála, i když se musela znovu obejít bez několika hráčů. Nemohla využít Rosického, Šurala, Holzera a Pulkraba, kteří ještě doléčují zranění, kvůli nemoci vypadl Sáček a Václav Kadlec s Marečkem dokonce museli ze Španělska odcestovat zpátky do Prahy, kde kvůli lehčím zraněním absolvují vyšetření.

I tak utkání se Zenitem potvrdilo, že třetí tým ligové tabulky zvládá přípravu zatím velmi dobře. V sedmém zápase popáté vyhrál, celkem v zimním období nastřílel jednadvacet branek, jen jednou inkasoval a ještě neprohrál.

Generálku na jarní start, kterým je utkání Evropské ligy v Rostově, odehrají sparťané příští týden v sobotu doma na Letné proti Žilině.