Sparta porazila po pěti prohrách Plzeň a pomohla tak Slavii do čela

15:10aktualizováno  20:11
PRAHA/JABLONEC NAD NISOU - Fotbalisté Plzně podlehli ve šlágru 26. ligového kola na Spartě 0:2 a zkomplikovali si boj o titul. Obhájce trofeje prohrál teprve podruhé z posledních 21 zápasů nejvyšší soutěže a přepustil vedoucí příčku Slavii, na kterou ztrácí dva body. Letenští zvítězili nad Plzní poprvé po třech letech a po pěti předešlých prohrách.

Josef Šural se raduje z úvodní branky zápasu. foto:  Michal Šula, MAFRA

Zlín po deseti kolech vyhrál, odnesli to klokani. Hradec padl s Libercem v boji o záchranu

Skóre otevřel ve 32. minutě Josef Šural a hned za pět minut přidal pojistku Rus Vjačeslav Karavajev.

Sparta tak napravila minulou porážku v Jihlavě a na třetím místě tabulky má čtyřbodový náskok na čtvrtou Mladou Boleslav. Na druhou Plzeň ztrácí Pražané deset bodů.

Příbram šokovala výhrou v Jablonci

Fotbalisté Příbrami, kteří byli po podzimu suverénně poslední, jedou na vítězné vlně a už jen skóre je dělí od příček znamenající záchranu.

Výsledky 25. kola:

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (2:0)
Branky:
32. Šural, 37. Karavajev. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Paták. ŽK: Konaté, Vácha - Hubník. Diváci: 16.830.

FK Jablonec - 1. FK Příbram 2:4 (0:1)
Branky:
56. vlastní Rezek, 62. Pospíšil z pen. - 50. a 70. Rezek, 30. T. Pilík, 52. Suchan. Rozhodčí: Julínek - Kubr, Kotalík. ŽK: Doležal, V. Kubista, Mehanovič - Linhart, Tregler, Divíšek, T. Pilík. Diváci: 1440.

Ve 25. kole vyhráli 4:2 na hřišti Jablonce a na vlas tak zopakovali výhru nad Karvinou z minulého kola. V posledních šesti kolech vyhráli hned čtyřikrát a bodově se dotáhli na čtrnáctý Hradec Králové.

Hosté po gólech Tomáše Pilíka, Jana Rezka a Jana Suchana vedli v 55. minutě už o tři góly, pak snížili vlastní brankou Rezek a Martin Pospíšil z penalty, ale opět Rezek korunoval výhru outsidera čtvrtým zásahem.

Příbram se v závěru minulé sezony díky remíze 0:0 v Jablonci zachránila v nejvyšší soutěži a dnes na severu Čech opět udělala důležitý krok k setrvání v lize.