Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Sparta poprvé na jaře prohrála. Ve čtvrtfinále Poháru nestačila na Liberec

20:00
LIBEREC/PRAHA - Fotbalisté Liberce porazili v úvodním čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu Spartu 2:1. Hosté vedli od 42. minuty po trefě Tiémoka Konatého, ale za obhájce trofeje ještě do pauzy vyrovnal Michael Rabušic a v 79. minutě rozhodl Marek Bakoš.

Marek Bakoš rozhodl v 79. minutě o výhře Liberce. foto: ČTK

Bude pykat? Za karetní selhání musí sudí Lerch před disciplinárku

Letenští na jaře po čtyřech vítězstvích a postupu v Evropské lize přes Krasnodar poprvé prohráli a Liberci podlehli po podzimním ligovém nezdaru podruhé v sezoně. Odveta je na programu 30. března.

Fotbalisté pražské Dukly vstoupili do čtvrtfinále domácí remízou 0:0 s Jabloncem. Odveta na severu Čech se hraje ve středu 16. března.

Sparta udeřila hned z první šance

Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný výrazně zamíchal se sestavou. Z obvyklých členů základní sestavy nebyli ani na lavičce Zahustel, Holek, Brabec a Dočkal a jen na střídačce začali Bičík, Frýdek, Šural, Mareček či uzdravený Lafata.

Úvodní utkání čtvrtfinále MOL Cupu:

Slovan Liberec - Sparta Praha 2:1 (1:1)

Branky: 45.+1 Rabušic, 79. Bakoš - 42. Konaté

Dukla Praha - FK Jablonec 0:0

Soutěžní premiéru za Letenské si odbyli stoper Mazuch a jednadvacetiletý mladík z juniorky Kadlec, šanci dostali také brankář Miller, obránce Kováč, Jiráček či Konaté.

I liberecký kouč Jindřich Trpišovský protočil základní jedenáctku a oproti duelu v Teplicích hrálo z nejrůznějších důvodů od začátku šest jiných hráčů.

Tři minuty před pauzou ze své první možnosti udeřila Sparta. Liberec se marně dožadoval faulu na Vůcha, Vácha poslal dlouhým pasem do brejku Konatého a ten křížnou střelou otevřel skóre.

O výhře Liberce rozhodl opět Bakoš

Vzápětí se hlavou neprosadil Hovorka, ale Severočeši přesto ještě do pauzy srovnali. V nastavení prodloužil Pokorný centr z přímého kopu na malé vápno, kde jej hlavou doklepl do sítě Rabušic.

Slovan získával ve druhé půli opět převahu a v 79. minutě po akci dvou střídajících hráčů otočil stav.

Jefremov si s Bakošem zopakoval akci, která rozhodla o výhře 3:2 v nedávném derby s Jabloncem, z pravé strany našel slovenského útočníka ve vápně a ten ranou z první k tyči překonal Millera.