Sparta poprvé doma zvítězila, udolala Třinec

20:05
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty zvítězili v 10. kole extraligy nad Třincem 3:2 po samostatných nájezdech. Sparta, která poprvé v novém ročníku zvítězila doma, dlouho vedla, ale o zisk všech tří bodů přišla po vyrovnání Jana Peterka v 58. minutě. V nájezdech ale byli úspěšní jen její útočníci Michal Broš a Petr Ton.

Michal Brož slaví branku foto: ČTK

Sparta toužící po prvním vítězství v nové sezoně před vlastním publikem měla v první části navrch, k čemuž jí ovšem výrazně napomohli svou nedisciplinovaností hosté. Ti si připsali během úvodní třetiny hned pět dvouminutových trestů, Zíb navrch i osobní desetiminutový a tak se hrálo především před gólmanem Ocelářů Hamerlíkem.

První přesilovka Sparty již v průběhu třetí minuty přišla vniveč, ale hříšník McGregor se na konci osmé minuty provinil znovu a hned po chvilce za ním na lavici hanby putoval i Adamský, který vyhodil kotouč z vlastního obranného pásma až na domácí střídačku téměř přes celé kluziště. Pražané 101 vteřin dlouhou hrou pět na tři nepohrdli a Broš snadno otevřel skóre.

STATISTIKY ZÁPASU

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:2 po sn (1:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Broš (I. Rachůnek, Ton), 33. T. Rachůnek (Kasík, Y.

Treille), rozhodující sam. nájezd Broš - 19. Hudec (Polanský), 58. Peterek (Lojek, Kohn). Rozhodčí: Lacina, Smitka - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:10, navíc Zíb (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3707.

Sersen poté ještě nahozením od modré čáry orazítkoval tyč. Velkou možnost přidat druhý gól svého týmu měl Tomáš Rachůnek, který vteřinu před koncem prvního oslabení Sparty ujel Ocelářům, stíhající Hrabal se ho pokusil rozhodit dvěma háčky, přičemž druhý už domácí forvard neustál. Nařízené trestné střílení ale neproměnil. Místo dvoubrankového vedení srovnal 70 sekund před první přestávkou stav Hudec.

Výsledky 10. kola

Liberec - Slavia 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Brno - České Budějovice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Vítkovice - Mladá Boleslav 8:4 (3:1, 1:1, 4:2)
Plzeň - Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Karlovy Vary - Zlín 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Na začátku druhé třetiny mohl dokonat obrat při přesilovce Polanský, Pöpperleho ovšem tváří v tvář překonat nedokázal. Po skončení trestu si do dobré pozice najel Yorick Treille, ani on ale nedal. K další početní výhodě se vzápětí dostala opět Sparta a po Tenkrátově ráně bez přípravy měl gól na holi Ton, ale se svou bekhendovou dorážkou nebyl dostatečně rychlý a Hamerlík ho vychytal.

Pražané litovali jen krátce. Ve 33. minutě skvěle našel Kasík pasem mezi třemi hostujícími hráči rozjetého Tomáše Rachůnka a ten přesnou ranou pod horní tyč vrátil vedení na stranu Sparty. Další velkou možnost měl Philipp poté, co Hamerlík skokem plavmo vypíchl kotouč Kohnovi, ale jeden z třineckých zadáků ránu domácího beka před prázdnou klecí zastavil. Ve třetím dějství Sparta pozorně bránila a pokoušela se rozhodnout z rychlých brejků, jenže bez úspěchu. Když už se zdálo, že Třinečtí přes snahu o vyrovnání odjedou poprvé od ledna 2008 ze sparťanského ledu s prázdnou, vyrovnal na začátku 58. minuty pohotovou tečí Peterek a poslal duel do prodloužení.

V něm rozhodnutí o vítězi nepřišlo, takže došlo i na nájezdy. Úspěšně je načal Broš, McGregora vychytal Pöpperle. Ton vzápětí uspěl svou oblíbenou fintou v podobě bekhendového blafáku a Chovan ztroskotal opět na Pöpperlem.