Sparta pokazila Kometě oslavu. Před rekordními 21 500 diváků vyhrála 4:2

21:00
BRNO - 21 500 diváků! Poprvé v historii překročila extraligová návštěva dvacetitisícovou hranici, početné brněnské publikum na improvizovaném stadionu Za Lužánkami se však výhry nedočkalo. I když Kometa v zápase pod širým nebem vedla nad svým největším rivalem ze Sparty ještě v 35. minutě vedla 2:0, nakonec prohrála 2:4.

Útočník Sparty Curtis Hamilton se raduje z gólu, kterým překonal gólmana Komety Marka Čiliaka. foto: ČTK

Přehled největších návštěv:

2015/16 Lužánky Kometa - Sparta 21.500

2015/16 Lužánky Kometa - Plzeň 18.514

2012/13 O2 arena Kladno - Kometa 17.182

2010/11 Svítkov Pardubice - Kometa 17.140

2007/08 O2 arena Slavia - K. Vary 17.123

Do sestavy domácích se po delší době vrátili dva útočníci, prestižní duel si nenechali ujít Ton a Špirko.

Zejména pro Tona byl duel speciální, do Komety totiž přišel před minulou sezonou právě ze Sparty a je historicky nejlepším střelcem Pražanů.

Pražané však zápas 34. kola rozhodli ve třetí třetině, ve které třemi góly otočili výsledek. Sparta se díky tomu udržela na druhém místě tabulky, Kometa je i nadále osmá.

Liberečtí Tygři rozstříleli Chomutov

Hokejisté Liberce porazili na svém ledě Piráty z Chomutova jasným poměrem 7:1 a i nadále neohroženě vedou tabulku.

Bílí Tygři se tak po porážce na Spartě, která znamenala konec série deseti výher v řadě, opět vrátili na vítěznou vlnu.

Utkání 34. kola hokejové extraligy HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 8. ledna v...
Fanoušci před zápasem Kometa Brno - Sparta Praha pod otevřeným nebem.

Naproti tomu Chomutov prohrál počtvrté z posledních pěti duelů a v tabulce vypadl z první šestky. Liberečtí rozhodli o osudu utkání již v první třetině, když svému soupeři nastříleli hned pět branek.

Třemi body za dva góly a jednu přihrávku se blýsknul liberecký útočník Michal Řepík.

Plzeň opět vyhrála v Hradci

Hokejisté Plzně vyhráli ve 34. kole extraligy na ledě Hradce Králové 3:1.

Sparťané, vítejte v pekle! vzkazují fanoušci Komety svému odvěkému rivalovi

V souboji čtvrtého týmu tabulky se třetím uspěli na královéhradeckém ledě i podruhé v sezoně a zvýšila náskok na svého dnešního soka na čtyři body.

Dva body za gól a nahrávku si v dresu Západočechů připsal útočník Dominik Kubalík. Hokejisté Karlových Varů prohráli se Zlínem 1:2 po samostatných nájezdech.

Energie tak nedokázala ukrojit nic z osmibodového manka, jež má na desátou příčku, která jako poslední zajišťuje alespoň předkolo play off. O vítězný gól se v nájezdech postaral útočník Petr Holík.

Olomouc předvedla mistrovský obrat

Hokejisté Olomouce porazili Pardubice 4:3 v prodloužení. Východočechův k více než jednobodovému zisku nestačilo ani vedení 3:0, který měli na své straně ještě po 36 odehraných minutách.

Výsledky 34. kola:

Vítkovice - Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Litvínov - Třinec 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Hradec Králové - Plzeň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

K. Vary - Zlín 1:2 po SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Liberec - Chomutov 7:1 (5:1, 1:0, 1:0)

Olomouc - Pardubice 4:3 PP (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Brno - Sparta Praha 2:4 (0:0, 2:1, 0:3).

Na obratu se dvěma trefami podílel útočník Jan Knotek, v čase 62:43 rozhodl další forvard Dávid Buc.

Hokejisté mistrovského Litvínova zdolali Třinec 2:1 a ve třetí repríze loňského finále poprvé bodovali. Vítěznou branku posledního celku tabulky vstřelil v 56. minutě útočník Robin Hanzl.

Litvínov vyhrál teprve podruhé z posledních šesti zápasů, doma ale uspěl počtvrté z pěti duelů. Třináctým Karlovým Varům se přiblížil na dva body, na desátý Třinec ztrácí deset bodů.

Vítkovice nově i s Oleszem zabraly

Hokejisté Vítkovic porazili Mladou Boleslav 4:1. Jednou asistencí jim k tomu napomohl útočník Rostislav Olesz, který už nastoupil po čtvrtečním návratu ze švýcarského angažmá.

Domácí tak zmírnili svou hrozivou bilanci poslední doby a zaznamenali druhé vítězství za uplynulých jedenáct vystoupení.